Náměstek primátorky Petr Hladík označil svoji snahu o přesun městské nemocnice z původní Kraví hory do Komárova za přípravu plánu pro budoucí vedení města. „Konkrétní důvody, proč zastupitelé dotaci neschválili, opravdu nevím. Snažil jsem se ale připravit veškeré dokumenty k rozhodnutí pro ty, kteří nás po komunálních volbách vystřídají. Proto jsme dělali objemovou, ekonomickou i dopravní studii tak, aby budoucí zastupitelstvo mělo veškeré informace k tomu, aby se mohlo rozhodnout, zda myšlenku podpoří a začnou k ní chystat patřičné kroky,“ řekl Hladík.

Původní lokalita, tedy brněnská Kraví hora, na které město plánovalo nemocnici postavit, vyvolala již před časem velmi ostrou kritiku Brňanů. V reakci na to schválili brněnští radní navrácení plochy v územním plánu na zeleň. S nápadem na plochu pro nemocnici v Komárově přišli představitelé Brna-jihu. „Současný územní plán tam vymezuje Bratislavskou radiálu a také její křížení s vnějším městským okruhem. Navrhli jsme, ať se nemocnice postaví tam, je to lepší než radiála,“ vysvětlil dříve tamní starosta Josef Haluza.

Lokalita u křížení Černovické ulice s řekou Svitavou v brněnském Komárově. Nově je v upraveném návrhu nového územního plánu města určená pro plánovanou městskou nemocnici.
Sporná nová městská nemocnice v Brně: místo Kraví hory v záplavovém území

Plocha u Svitavy, kde je v současnosti hlavně pole, nicméně leží v záplavovém území. Aby se mohla nemocnice vůbec začít stavět, musí u řeky nejdřív vzniknout ochranná opatření proti povodním. „Hotová tam mají být v roce 2025,“ sdělil náměstek Hladík. Podle prvních návrhů se v nemocnici plánuje zhruba pět set padesát lůžek. Fungovat tam mají také všechny standardní provozy, jako jsou lůžková oddělení, rehabilitace, ambulance, pohotovost, operační a zákrokové sály.