Lucie Bouzková se bojí, že dojde k omezení péče. „Do konce roku chce město v poliklinice zprivatizovat ordinace. To stejné chce před stěhováním v Bílém domě. Doktoři pak budou chtít v poliklinice provozovat jen výdělečné ordinace. Ty ostatní zaniknou,“ obává se Bouzková. Podle ní to může znamenat dokonce likvidaci polikliniky Zahradníkova.

Sestěhování a konec ordinací v Bílém dome kritizovali v úterý na jednání zastupitelstva také někteří jeho členové. Například opoziční zastupitel Martin Ander (strana Zelených) se obává omezení dostupnosti zdravotní péče. „ Bílý dům je v centru a lehce dostupný. Má ideální polohu pro matky s kočáry a s dětmi. To poliklinika zahradníkova neposkytuje,“ domnívá se Ander.

Pochybnosti vyvolala koncepce také v zastupitelovi Ladislavu Býčkovi (KSČM). „Vypadá to spíše jako výzva k privatizaci jednotlivých zdravotnických zařízení,“ myslí si Býček.

Náměstkyně brněnského primátora zodpovědná za zdravotnictví Jana Bohuňovská v úterý ubezpečila, že magistrát chce zachovat rozsah a spektrum nabízených zdravotnických služeb. „Poliklinika Zahradníkova by měla postačovat,“ prohlásila Bohuňovská.

Privatizace podle ní nebude neřízená. „Tento záměr připravujeme dlouhodobě již několik volebních období. Na žádost lékařů privatizace nebude divoká. Doktory v důchodovém a předdůchodovém věku rozhodně nebudeme chtít zlikvidovat,“ obhajovala plány města Bohuňovská.

Přesun lékařů z Bílého domu plánuje město až po rekonstrukci polikliniky Zahradníkova, která bude hotová nejdříve v roce 2015. Ředitelka obou zařízení Rut Svobodová již dříve pro Brněnský deník Rovnost řekla, že se změnám nebraní. Bílý dům město pravděpodobně pro­dá.

Koncepce zdravotnictví ale neřeší jen budoucnost obou poliklinik. Dokument je rozdělený do čtyř částí. Řeší také budoucnost nemocnice Milosrdných bratří, Úrazové nemocnice či centra pro péči dětí bez domova takzvaného Chovánku.