Od pondělka na ni mohou lidé přidávat své podpisy. „Zatím se budeme obracet na lidi v našem okolí, o kterých víme, že se chtěli připojit. Od ledna se otevřou i petiční místa. Na internetových stránkách www.brnobezhollana.cz budou další informace," vysvětlil bývalý starosta městské části Brno-střed a Hollanův kritik, občanský demokrat Libor Šťástka.

Na listopadovém zasedání zastupitelstva se i on pokoušel prosadit návrh jednoho z Brňanů na tajné hlasování o Hollanově odvolání. Neúspěšně. Hollan tenkrát zmínil, že většina z několika desítek lidí, kteří na zastupitelstvo dorazila i s transparenty, jsou členové občanské demokratické strany.

Petici, kterou Šťástka společně s místopředsedou spolku Brno autem Davidem Pokorným a místopředsedou regionálního klubu Mladých konzervativců Damirem Solakem v pondělí představil, Hollan vítá. Občanští demokraté se tak podle něj přihlásili k občanskému aktivismu, který ignorovali. „Chápu, že pana Šťástku mrzí, že já a mí kolegové jsme za dva roky udělali více práce, než on za posledních deset let, a že měníme věci, které byly za jeho působení na radnici běžné, například privatizace městských bytů rodinným příslušníkům," dodal Hollan.

Výtky, které Šťástka v textu petice vůči němu uvádí, jsou prý nepravdivé.