Jednoho člověka museli vyprošťovat hasiči druhou lednovou sobotu na silnici I/55 u odbočky na hodonínský Pánov. Záchranáři měli v péči celkem tři zraněné. Křižovatka u Hodonína, kde se kříží silnice I/55 s Měšťanskou ulicí, platí v poslední době za nejrizikovější místo na jižní Moravě.

„Dá se hovořit o lehčích poraněních,“ sdělila k lednové nehodě mluvčí krajských záchranářů Michaela Bothová. Patřili k šťastnějším, v minulosti v tomto místě umírali lidé. Státní silničáři křižovatku upraví.

V plánu je její přestavba na okružní. Nyní pokračuje majetkoprávní vypořádání. „Letos dokončíme soutěž na zhotovitele stavby a stavební řízení. Zahájení stavby bude záviset na průběhu vyvlastňovacího řízení,“ přiblížila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

V úseku strážníci mohou od loňska díky radaru kontrolovat rychlost projíždějících řidičů, statistiky ale zatím nemají. „Silnice byla dlouhou dobu rozkopaná. Párkrát jsme tam měřili, ale souvisleji zatím ne,“ řekl ředitel hodonínské městské policie Jindřich Vašíček.

close Silničáři plánují už letos začít s opravou nebezpečných úseků silnic v kraji. info Zdroj: Infografika: Deník/Tomáš Marek zoom_in Silničáři plánují už letos začít s opravou nebezpečných úseků silnic v kraji.

Smrtelné nehody se v minulých letech stávaly také na silnici I/53 mezi Znojmem a Pohořelicemi na Brněnsku. Cestu lemují kříže připomínající tragédie. Po rekonstrukci má být průjezd plynulejší i bezpečnější.

Se stavbou úseku mezi Znojmem a Lechovicemi plánují silničáři začít v prvním čtvrtletí letošního roku. Hotovo má být za dva roky. „Úsekem projede denně v průměru osm tisíc aut. Součástí stavby je doplnění odbočovacích pruhů, přestavba úrovňových křižovatek a zrušení úrovňových napojení sítě polních cest a sjezdů na silnici I/53,“ vyjmenovala Trubelíková.

Rekonstrukce dalších úseků frekventované silnice mezi Lechovicemi a Miroslaví, Miroslaví a Branišovicemi a Branišovicemi a Pohořelicemi má začít příští rok. Silničáři je sloučili do jedné stavby. Obchvat Lechovic už je v provozu. „V nejbližší době plánujeme zahájit výběrové řízení na zhotovitele stavby těchto tří úseků,“ oznámila Trubelíková.

Třeba v úseku mezi Branišovicemi a Pohořelicemi je navržená protihluková stěna. „Chceme ji hlavně pro obyvatele žijící v bytovkách v bezprostřední blízkosti silnice 53,“ zmínil starosta Branišovic Marek Sovka.

Zřejmě letos na jaře začne také rekonstrukce mostu v ulici Otakara Ševčíka v brněnských Židenicích. Už je v havarijním stavu. Oprava potrvá zhruba tři roky.