Výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová považuje přístup vlády za nešťastný. „Ti, kteří tak rozhodli, ublížili nejen financím České republiky, ale i jižní Moravě a motoristickému sportu,“ reagovala zástupkyně firmy, která se o okruh stará.

Bývalý primátor Brna Petr Vokřál na facebooku uvedl, že pokud je rozhodnutí vlády konečné, znamená faktický konec víc než padesátileté historie závodu v republice. „Argument, že akce by si na sebe měla vydělat, je lichý. Bohatě si na sebe vydělá, jen ne přímým prodejem lístků, ale prostřednictvím útraty návštěvníků v Brně a následně odvedených daní,“ poznamenal. Obavu, že závody v příštích letech v Brně skončí, vyjádřil už dřív také hejtman Bohumil Šimek.

Podle zástupců automotodromu by byl případný konec závodů zřejmě definitivní. „V případě, že šampionát MotoGP v České republice opravdu skončí, což je nyní velmi pravděpodobné, už nebude reálné, aby se do budoucna vrátil,“ sdělil mluvčí firmy Petr Boháč.

Vláda rozhodovala o výši dotace na základě hodnocení odborné komise. „Devětatřicet milionů je víc než dvojnásobná částka oproti druhé nejvyšší, jež se na významné sportovní akce dává,“ sdělila mluvčí vlády Jana Adamcová.

Lidé protestovali proti Nočním vlkům v Brně
Lidé protestovali proti Nočním vlkům v Brně. Jste magoři, uráželi je stoupenci