Výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová považuje přístup vlády za nešťastný. „Ti, kteří tak rozhodli, ublížili nejen financím České republiky, ale i jižní Moravě a motoristickému sportu,“ reagovala zástupkyně firmy, která se o okruh stará.

Bývalý primátor Brna Petr Vokřál na facebooku uvedl, že pokud je rozhodnutí vlády konečné, znamená faktický konec víc než padesátileté historie závodu v republice. „Argument, že akce by si na sebe měla vydělat, je lichý. Bohatě si na sebe vydělá, jen ne přímým prodejem lístků, ale prostřednictvím útraty návštěvníků v Brně a následně odvedených daní,“ poznamenal. Obavu, že závody v příštích letech v Brně skončí, vyjádřil už dřív také hejtman Bohumil Šimek.

Podle zástupců automotodromu by byl případný konec závodů zřejmě definitivní. „V případě, že šampionát MotoGP v České republice opravdu skončí, což je nyní velmi pravděpodobné, už nebude reálné, aby se do budoucna vrátil,“ sdělil mluvčí firmy Petr Boháč.

Vláda rozhodovala o výši dotace na základě hodnocení odborné komise. „Devětatřicet milionů je víc než dvojnásobná částka oproti druhé nejvyšší, jež se na významné sportovní akce dává,“ sdělila mluvčí vlády Jana Adamcová.