„Po příjezdu se strážníci snažili kontaktovat majitele bytu. Pětašedesátiletý muž ale nereagoval na zvonění a bouchání. Po chvíli ze sousedního bytu vyšel čtyřicátník, který strážníkům řekl, že jeho soused špatně slyší, je hodně nemocný, a proto se o něho stará,“ informovala mluvčí Městské policie Brno Jana Pokorná.

Soused měl kopie klíčů a strážníky vpustil dovnitř. Starší muž ležel v posteli a sledoval televizi. „Byla sice o něco hlučnější, než je asi ve většině domácností obvyklé, ale bylo to pochopitelné vzhledem k mužově sluchové vadě. Strážníky však upoutala úplně jiná věc,“ pokračovala v popisu událostí Pokorná.

Policisté prohledali na Brněnsku dva domy, v nichž našli desítky rostlin konopí.
VIDEO: Desítky rostlin konopí v centru Tišnova, do domu vtrhli policisté

Strážníci si v bytě všimli šňůry natažené od vchodových dveří až k ložnici a na nich pověšených rostlin konopí. Mladší z nájemníků se jim snažil namluvit, že se jedná o bazalku. „Po chvíli se přiznal, že rostliny na šňůře suší on a pěstuje je pro vlastní potřebu. Umístění u souseda zdůvodnil tak, že dveře u jeho bytu nejdou zamknout a má strach, že by mu suché rostliny mohl někdo ukrást,“ vysvětlila mluvčí strážníků.

Muž se pochlubil tím, že sušina mu vystačí ke kouření skoro na celý rok. Hlídka přivolala na místo republikové policisty, kteří si případ převzali. Rostliny podrobí rozboru a budou zjišťovat obsah účinné psychoaktivní látky THC. Případ se stal v neděli před půlnocí, strážníci o něm informovali v úterý.

Zdroj: policie