Firmu si městská část najala na to, aby prosazovala téma levnějšího volání v médiích. Podle předsedy kontrolního výboru a opozičního zastupitele Bohumila Straky byla ale podivná. „Firmy radnice oslovila sedmého listopadu odpoledne a už devátého listopadu ráno měly uspořádat tiskovou konferenci, což je prakticky nemožné,“ uvedl Straka.

Podle něj vše ukazuje na spřízněnost vítězné agentury s Bartíkem, která měla vyplynout z elektronické komunikace radního a společnosti.

Psali jsme: Levnější volání pro obyvatele? Městská část si platila vydírání, tvrdí Kotzian

Na středu výbor svolal mimořádnou schůzi, kde měl Bartík situaci vysvětlit. Ten se jí ale nezúčastnil kvůli jinému jednání. „Za zadání zakázky jsem nebyl a ani nemohl být zodpovědný,“ reagoval radní.

Podle něj nedostal žádné dotazy ze strany kontrolního výboru, který si ho pozval na první schůzku už před dvěma týdny. „Na jednání výboru Straka pozval i televizi, což se dosud nikdy nestalo. Neměl zájem problém vyřešit, ale jen řešit. Byl to pokus o veřejné lynčování,“ prohlásil radní. Na další jednání výboru Bartík přislíbil, že přijde.

Čtěte také: Operátoři odmítli levné volání pro Brno-střed