Brňačka Jitka Krečmerová právě obědvá svůj druhý burgr. Vídeňský rostbíf v bulce ji vykouzlil úsměv na tváři. „Je super. Ještě si dám i ovocnou vafli. Vypadá skvěle,“ pomrkává po hnědé dodávce lákající na sladkost. V mlhavém podzimním dni se přitom zahřívá punčem.

Na sladkost se zmrzlinou, šlehačkou a polevou se tvoří fronta. Vystál si ji i jedenáctiletý Matyáš z Hustopečí na Břeclavsku, který ji s nedočkavostí třímá v rukou. „Objednal jsem si ji s vanilkovou zmrzlinou, jahodami, borůvkami a čokoládovou polevou. Mamka mi s tím ale asi bude muset pomoct,“ hodnotí porci. Ta se však na vafli nechystá. „Já zkusím domácí paštičky, to mě láká. Manžel si určitě vybere nějaký burgr. Ale ochutnáme toho víc, přijeli jsme vyloženě na festival, takže si to budeme užívat,“ těší se Gabriela Grůzová.

Na nejlepší burgr z Ostravska láká před černým food truckem David Bábel. „Je to náš barbecue speciál, s kterým jsme pětkrát vyhráli burgr festival,“ chlubí se člen týmu z frýdecko-místeckého bistra.

Kdo chce zkusit něco netradičního, může zabrousit k náklaďáku s názvem Hijacked. Právě tam lidé dostanou polévku s kimchi, hovězí na grilu se sushi rýží či korejský burčák. „Má žena je z Koreje. Vytvořila menu,“ láká Jan Ryčka.

Naopak příznivce tradiční kuchyně potěší dodávka ze slavkovské zámecké restaurace. „Nabízíme kachní játra v sádle na chlebu, škvarkovou pomazánku s vejcem a specialitu rostbíf z jeleního hřbetu a rostbíf z uzených kachních prsíček. Mně nejvíc chutná rostbíf z jeleního hřbetu,“ doporučuje Michal Vlkolenský.