Nového pacienta přeložila na specializované pracoviště prostějovská nemocnice. „Jde o šestapadesátiletého muže ve velmi vážném stavu. Celkem nyní na anesteziologicko-resuscitační klinice pečujeme o sedm pacientů s nemocí Covid-19. Pět je jich napojených na umělou plicní ventilaci, dva na přístroj ECMO,“ sdělila mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Manželé Gasnárkovi se rozhodli, že půjčí svůj karavan hodonínské nemocnici.
Přehledná grafika: měsíc s koronavirem na jižní Moravě

Na jižní Moravě hygienici evidují 184 lidí s pozitivní testem na nový typ koronaviru. Celkem jich tak za úterý přibylo čtrnáct.

V úterý ráno nemoci ve svatoanenské nemocnici podlehla čtyřiasedmdesátiletá žena. Na tamní anesteziologicko resuscitační kliniku ji lékaři přijali v sobotu poté, co se její zdravotní stav v opavské nemocnici výrazně zhoršil.

V celé zemi je ke středečnímu ránu 3 330 osob s pozitivním testem, pětačtyřicet pacientů se již z nemoci zotavilo, dvaatřicet lidí s pozitivním testem zemřelo. Celkem za úterý v celé zemi přibylo 307 nových případů, současně ministerstvo zdravotnictví oznámilo zatím nejvyšší denní počet testů 6 206.

Na jižní Moravě hygienici s podporou armády rozbíhají pilotní projekt chytré karantény, která má urychlit vyhledávání kontaktů nakažených osob a jejich testování a izolaci.

K lidem v úterý vyjelo pět odběrových týmů vojáků. Pacienty, kterým odebírají vzorky, jim vytipovali krajští hygienici. Postupně se přidají i další složky integrovaného záchranného systému.

Odběrové místo pro odebírání vzorku na koronavirus u Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem
Koronavirem se v Česku nakazilo již 3308 lidí. Prymula: Nošení roušek má smysl