Nového pacienta přeložila na specializované pracoviště břeclavská nemocnice. „Jde o čtyřiašedesátiletého muže, kterého jsme připojili na plicní ventilaci. Celkem nyní na anesteziologicko resuscitační klinice pečujeme o osm pacientů s nemocí Covid-19. Šest je jich napojených na umělou plicní ventilaci, dva na přístroj ECMO,“ sdělila mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Autobus linky 67 v Brně ve středu kolem sedmé večer málem na křižovatce ulic Masná a Zvonařka sestřelila dodávka. Jen duchapřítomnosti řidiče autobusu nedošlo ke střetu a při kolizi byly lehce zraněny dvě ženy z autobusu, které při brzdění spadly.
Dodávka téměř sestřelila autobus. Cestující zachránil pohotový řidič

Na jižní Moravě hygienici ke čtvrtečnímu ráno evidují 222 lidí s pozitivní testem na nový typ koronaviru. Od středečního večera jich přibylo čtrnáct.

V celé zemi je ke čtvrtečnímu ránu 3 604 osob s pozitivním testem, jednašedesát pacientů se již z nemoci zotavilo, čtyřicet lidí s pozitivním testem zemřelo. Celkem za středu v celé zemi přibylo 281 nových případů, současně ministerstvo zdravotnictví oznámilo 5 973 denních testů.

Sdružení brněnských firem agroup přišlo s ochranným štítem.
Na jihu Moravy vyrábí masky, štíty i dezinfekci. Vývoj léku je ale v nedohlednu

Během středy hygienici určili k otestování 212 lidí, celkem jich od ledna na testy poslali 2 670. O čtyři desítky vzrostl počet nařízených karantén, celkem v ní na jižní Moravě je nyní 948 lidí. 

Na jižní Moravě hygienici s podporou armády rozbíhají pilotní projekt inteligentní karantény, která má urychlit vyhledávání kontaktů nakažených osob a jejich testování a izolaci.

Kraj rozveze tisíce respirátorů od státu. Další shání sám  

Ve středu v noci na jižní Moravu dorazila další další dodávka osobních ochranných prostředků z centrální distribuce ministerstva vnitra. 93 tisíc respirátorů N95 a 333 tisíc ochranných roušek má během čtvrtka putovat do nemocnic, soukromých zdravotnických zařízení či do sociálních služeb. „To jsou prioritní oblasti. Je nutné říci, že podle rozhodnutí centrálních orgánů v minulých dnech musí nyní kraje tyto ochranné prostředky rozdělovat i dalším subjektům. Z jednoho balíku tedy musíme uspokojit mnohem větší poptávku, než tomu bylo například před týdnem. Samozřejmě se s tím musíme vypořádat. Zejména sociální služby již saturujeme mimo jiné z materiálu, který si kraj nakupuje ze svého rozpočtu," upřesnil jihomoravský hejtman Bohumil Šimek.

Bolek Polívka pobaví diváky online na internetu a v internetové televizi Mall TV spolu se svým synem Vladimírem a hercem Janem Budařem.
Zavřená divadla? Bolek Polívka v pátek pobaví diváky online, se synem Vladimírem

Jak dodal, například do sociálních služeb proto kraj posílá i materiál, který nakupuje už sám ze svého rozpočtu. „Musím říct, že i v této době potýkáme s množstvím spekulativních nabídek, a proto vybíráme jen ty, které nabízí ochranné prostředky ověřené a funkční a za pro nás nejlepší cenu. Na druhou stranu bych chtěl moc poděkovat těm, kteří se na kraj obrací s nabídkou darů, a to například v podobě konkrétních ochranných prostředků nebo materiálu. A samozřejmě poděkování patří i našim lékařům, sestrám, pečovatelkám a všem, kteří se starají v těchto nelehkých dobách o pacienty a seniory,“ doplnil Šimek.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník