V kraji se podle hygieniků z nemoci Covid-19 vyléčilo 104 lidí. Testu se podrobilo téměř pět tisíc. Od čtvrtka přibyl jeden nakažený na Hodonínsku, dva v Brně, tři na Brněnsku, čtyři v okrese Břeclav a pět v okrese Znojmo.

Mapa výskytu nového koronaviru na jižní Moravě ke 17. 4. 2020.Zdroj: Deník / Markéta Evjáková

"Nejvíce pozitivních případů, 137, zůstává v Brně. Přes sto pacientů je nově v okrese Břeclav," informovala za Krajskou hygienickou stanici Jihomoravského kraje Renata Ciupek.

Požár rodinného domku v brněnských Řečkovicích v Jandáskově ulici.
Požár v Řečkovicích: oheň v kuchyni a na střeše, dva obyvatelé jsou v nemocnici

Většina lidí se s nemocí léčí doma. O ty s těžkým průběhem se starají zdravotníci v brněnské svatoanenské nemocnici. "Klinika stále pečuje o šest pacientů. Jeden je na mimotělní podpoře života na přístroji ECMO a zbylých pět na umělé plicní ventilaci," sdělila v pátek ráno mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Počet lidí v České republice, kteří se od vypuknutí epidemie nakazili novým typem koronaviru SARS-CoV-2, stoupl na 6499. Uzdravilo se již 1174 osob, 173 pacientů s nemocí covid-19 zemřelo. České nemocnice musí kromě zákeřenému viru čelit také útokům hackerů. Terčem jednoho z nich se v pátek staly nemocnice v Olomouci či Ostravě.

Online ke koronaviru najdete ZDE