Dalších pět pozitivních testů zapsali ve čtvrtek hygienici na Břeclavsku, pět jich přibylo v Brně a na Brněnsku a dva na Vyškovsku. Beze změny s pětačtyřiceti případy zůstává Znojemsko.

Během jednoho dne se jihomoravským hygienikům a zdravotníkům podařilo otestovat 159 lidí.

Benzinka. Ilustrační foto
Ceny benzínu a nafty padají dolů. První pumpaři kvůli koronaviru omezili provoz

„Od konce ledna jsme na testování poslali 4057 lidí,“ uvedla epidemioložka Renata Ciupek z krajské hygienické stanice. Podle ní hygienici nařídili karanténu 802 lidem, přičemž dalších 78 lidí bylo z karantény propuštěno.

Z více než tří stovek nakažených lidí bylo 31 pacientů hospitalizovaných na infekčním oddělení, osmnáct pacientů pak v jiném zdravotnickém zařízení. „Drtivá většina nemocných, a to 272 pacientů, se léčila doma. Jde přibližně o 87 procent všech nakažených,“ upřesnila.

Celkem se už na jižní Moravě vyléčilo pětačtyřicet lidí, což je o pět víc než ve středu. „Dvaačtyřicet se jich uzdravilo doma, tři ve zdravotnickém zařízení,“ doplnila Ciupek.

Sedm lidí na jižní Moravě ke čtvrtečnímu večeru nemoci podlehlo. Šlo převážně o pacienty starší šedesáti let s dalšími vážnými nemocemi. „Jeden pacient ve středu zemřel na Anesteziologicko-resuscitační klininice naší nemocnice. Ta nyní pečuje o sedm pacientů s Covid-19 ve vážném stavu. Pět je napojených na umělou plicní ventilaci, dva na mimotělní oběh na přístroji ECMO,“ uvedla mluvčí Fakultní nemocnice u svaté Anny Dana Lipovská.

Nová tramvajová trať má propojit brněnské městské části Starý Lískovec a Bohunice do roku 2022.
Stavba šaliny do kampusu v Brně se zdrží, majitel okolních pozemků se odvolal

V celé zemi se počet nakažených pacientů blížil číslu pěti a půl tisícům, ministerstvo zdravotnictví evidovalo k půl šesté večer 5 467 případů. 301 lidí se z nemoci již uzdravilo, sto dvanáct pozitivně testovaných zemřelo.