Údaje krajských hygieniků, které vychází v jiných časových intervalech, ukazují o něco nižší čísla. Podle nich je v kraji 387 pozitivních případů a deset úmrtí. „Od konce ledna jsme otestovali přes pět tisíc lidí. Nyní je nejvíce nakažených v Brně, a to 141. Přes sto pacientů je také v okrese Břeclav. Vyléčilo se již 125 lidí,“ informovala v neděli v podvečer za krajskou hygienu Renata Ciupek.

Nejvážněji nemocných v péči Anesteziologicko-resuscitační kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny zůstává šest. „Jednoho pacienta jsme u víkendu znovu napojili na přístroj mimotělní podpory života ECMO. Na ECMO jsou tedy nyní dva pacienti, čtyři jsou na umělé plicní ventilaci,“ sdělila mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Ilustrační foto.
V Bystrci vyroste nová mateřská škola. O další uvažuje Brno-střed

O více než šest stovek se snížil počet lidí v karanténě. "Ostatním již karanténní lhůta skončila," doplnila Ciupek.

Většina lidí se s nemocí léčí doma. O ty s těžkým průběhem se starají zdravotníci v brněnské svatoanenské nemocnici.

Brno 18.4.2020 - demolice mostu na dálnici D1
Hodinové trhání betonu. Mosty na dálnici D1 v noci padly k zemi

V celé zemi eviduje ministerstvo zdravotnictví celkem 6 787 osob s pozitivním testem na Covid-19. Od počátku epidemie zemřelo 188 lidí s pozitivním testem, 1311 pacientů se zotavilo. Hospitalizovaných je v celé zemi 407 pozitivně testovaných pacientů. Celkový počet testů dosáhl 172 123. Denní počet testů v závěru týdne klesal, v neděli ministerstvo evidovalo zhruba čtyři tisíce testů, polovinu počtu z plného provozu laboratoří ve všední dny.