Nejradikálnější krok zatím učinila rakouská soutěž EBEL, která v rozehraném čtvrtfinále play-off, jehož se účastní i hokejisté Znojma, rozhodla o předčasném konci ročníku bez určení mistra. Orli prohrávali s Bolzanem 0:3 na zápasy. „Je to nejrozumnější řešení, které mohla EBEL udělat. Tady už nejde o sport, ale o zdraví. Je jedno, jestli prohráváme, nebo vyhráváme. Platí to pro všechny,“ poznamenal kouč Znojma Miroslav Fryčer s tím, že hráči se naposledy střetnou na středečním tréninku a poté pro ně tato bizarní sezona skončí.

Lékař a bývalý ředitel Nemocnice Kyjov a Úrazové nemocnice v Brně Petr Svoboda.
Koronavirus? Radí nám lidé bez kvalifikace, ministr má být lékař, říká Svoboda

Tradiční jarní hokejová horečka tentokrát mine Brno. Kometa sehraje čtvrtfinálovou sérii extraligy s pražskou Spartou buď bez diváků, nebo česká nejvyšší soutěž dokonce skončí před play-off. Rozhodnutí padne ve středu. „Vůbec si nedokážu představit, že to případně zruší. Pokud to tak bude, hráli jsme celou sezonu pro nic. Bez diváků si ale neumím představit ani play- off,“ smutnil útočník brněnské Komety Luboš Horký.

V podobné nejistotě žili i fotbalisté brněnské Zbrojovky a Líšně, kteří o víkendu zahájili jarní část druhé ligy. V úterý večer ovšem Ligová fotbalová asociace vydala manuál s informacemi, kterých sto osob se může zúčastnit zápasu a o víkendu se hrát bude. Vedle fanoušků se na utkání nedostanou ani novináři, fotografové a zástupci televizních společností, které přenos nevysílají.

V Brně se objevující oznámení informující o zrušení nebo omezení akcí a školní docházky kvůli opatřením spojených s koronavirem.
Nakažených už je 64. Koronavirus ruší promítání, kina snižují kapacitu

Kluby z méně sledovaných sportů mají taktéž jasno. Své zápasy odehrají bez diváků. Otazník stále řeší basketbalistky Žabin Brno, které mají příští víkend 21. a 22. března pořádat Final Four Evropské ligy EWBL. „O osudu se rozhodne v tomto týdnu. Existuje varianta, že se buď uskuteční u nás bez diváků, úplně se zruší nebo se uskuteční třeba jinde,“ podotkl generální manažer klubu Radek Šír.

Středeční ligový duel Žabin proti pražské Slavii se odehraje v hale Rosnička bez diváků. „Basketbalový svaz apeloval na streamovací server Tv. com, aby se připravil na větší nápor,“ řekl Šír.

Kometa Brno (v bílém) mohla poslat Pardubice o soutěž níž. Nestalo se...
Msta za nůž na ledě? Pardubice byly u pádu Komety, teď se situace otočila

Ztráty podle něj u menších sportů nebudou velké. „Nechodí na nás tolik lidí jako na hokej nebo fotbal a navíc spousta našich fanoušků má zakoupenou pernamentku. Fanshop funguje i přes internet,“ pravil Šír.

Důležitý šlágr o první místo v nadstavbě ve středu čeká basketbalistky Králova Pole proti Hradci Králové na domácím hřišti. „Bude to zvláštní, ale nedá se nic dělat. Je lepší to odehrát i bez diváků než vůbec,“ zmínila opora KP Michaela Stará.

Bez diváků se uskuteční také volejbalové soutěže. V extralize mužů Brňané v závěrečném kole základní části přivítají v sobotu na domácí palubovce Příbram. „I kdyby nebyl zákaz, asi jsou tribuny poloprázdné, lidi by zůstali doma,“ nabídl pohled manažer brněnského klubu Martin Gerža.

SLEDOVALI JSME ONLINE…

Online reportáž