Hygienici zapsali za posledních čtyřiadvacet hodin pět nových případů, dva pacienti se za stejnou dobu vyléčili. „Stále platí, že dvaaosmdesát procent pozitivně testovaných zůstává v domácím léčení. Na různých nemocničních odděleních se léčilo nebo léčí pětasedmdesát pacientů, 350 jich bylo či je v domácím léčení,“ uvedla v sobotu Renata Ciupek z krajské hygienické stanice.

Od počátku epidemie se do soboty z nemoci Covid-19 na jihu Moravy zotavilo 201 osob. Nejvíce jich bylo v Brně, kde hygienici evidují dvaaosmdesát vyléčených, tedy čtyřiapadesát procent ze všech nakažených ve městě. Na Břeclavsku bylo jednačtyřicet zotavených, na Znojemsku 36. Brněnsko má dvacet zotavených, Blanensko devět a Vyškovsko osm. Hodonínsko má pět uzdravených, polovinu ze všech nakažených v regionu. „V celém kraji je zotavených v průměru sedmačtyřicet procent,“ dodala Ciupek.

Hasiči v pátek dezinfikovali část areálu bohunické nemocnice.
Hasiči v bohunické nemocnici. Dezinfikovali část areálu

Pět pacientů s pozitivním testem na Covid-19 je nadále hospitalizovaných ve Fakultní nemocnici u svaté Anny. „U jednoho z pacientů s onemocněním COVID-19 s těžkým průběhem se stav zlepšil, mohl být odpojen od umělé plicní ventilace a v pátek odpoledne byl převezen do „domovské“ břeclavské nemocnice," informovala v sobotu ráno mluvčí svatoanenské nemocnice Dana Lipovská.

Dva pacienti jsou napojeni na mimotělní podporu života, tři na umělou plicní ventilaci. Všichni jsou ve vážném zdravotním stavu.

V celé zemi evidovalo ministerstvo zdravotnictví k sobotnímu ránu 7 333 lidí s pozitivním testem na nový typ koronaviru. 218 z nich od počátku epidemie zemřelo, počet uzdravených dosáhl 2389. V celé zemi je 385 hospitalizovaných pozitivních na Covid-19. Počet testů od počátku epidemie do pátku dosáhl 210 705.