Jedna místnost letohrádku je věnovaná československé gastronomii. Návštěvníci tam okamžitě ucítí typickou vůni Olomouckých tvarůžků. Navíc se jim tam naskytne pohled na kostkový cukr, znojemské okurky, plzeňské pivo a další československé výrobky.

Na plaveckém stadionu za Lužánkami opraví skokanskou věž.
Z deseti metrů rovnou do vody. Opraví skokanskou věž za Lužánkami

Podle pokladní z Letohrádku Mitrovských Hany Krškové je nejlepším československým vynálezem síťovka. „Tato nákupní taška má kořeny ve Žďáře nad Sázavou a je to strašně výhodná věc, proto s ní chodím nakupovat dodnes. Dále je pro mě zajímavý kostkový cukr a gumové galoše od Bati, které jsem dříve nosila, když bylo venku bláto,“ svěřila se žena.

Výstava poučí děti a dospělé pobaví a donutí zavzpomínat na československá prvenství z různých oblastí. K vidění je časopis Čtyřlístek, Spejbl a Hurvínek, hra Člověče nezlob se či legendární plastové nákladní auto Tatra pro děti. Českým fenoménem byla také stavebnice SEVA. „V přízemí jsou k vidění modely lidské kostry, Napoleona, Draculy, exotických zvířat, dopravních prostředků, kuchyňského náčiní či potravin,“ informoval jejich autor Petr Šimr.