Na nebezpečnou víkendovou situaci v brněnské ulici Poříčí blízko haly Rondo upozornili záchranáři ve středu. „Koukání do mobilu nebo hlasitá hudba ve sluchátkách. Právě takové chování vede k tomu, že dotyčný přestane vnímat okolní svět. Pak se stává nebezpečným nejen pro sebe, ale i pro ostatní," varovala ve středu mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Na videu je vidět, jak se žena s mobilem v ruce a se sluchátky v uších po spuštění zelené na přechodu už následně nevěnuje dění okolo sebe. Mířila tak rovnou do cesty sanitky. „Zaregistrovala ji až ve chvíli, kdy jí málem vběhla pod kola. Pokračovala však v přecházení vozovky. Duchapřítomný řidič našeho vozu situaci zvládl, vše dopadlo dobře jen díky jeho rychlé reakci, schopnosti předvídat, zkušenostem a každodenní praxi," řekla Bothová.

Brněnští strážníci vyjížděli do Denisových sadů k ženě, která si tam prý píchala drogy a předtím manipulovala se zbraní, a dokonce z ní i střílela.
Drama na Denisových sadech v Brně: žena si píchala drogy a střílela ze zbraně

Záchranáři na chodce naléhají, ať jsou při přecházení vozovky pozorní. Nemají koukat do mobilu, mají se rozhlédnout a případnou hudbu ve sluchátkách mít na takové úrovni hlasitosti, která jim zajistí kontrolu okolního dění.