Jenže řada politiků ve čtvrtek v Mikulově řekla důležité ale. „Podpořím tuto transformaci, pokud nebude jiná cesta a dostanu garance, že nebudou zrušená žádná lůžka, žádná oddělení,“ohradil se zastupitel za SPD Libor Bláha.

Online reportáž

Oponoval i hejtmanovi z ANO Bohumilu Šimkovi, který viděl jako podstatnou výhodu zastřešující nemocnice, že se společnými nákupy výrazně zlevní pořizovaný zdravotnický materiál a služby. „Podobný model vyzkoušeli v Pardubickém kraji s akciovou společností, ale neprokázalo se, že by ušetřili na lécích nebo mzdových nákladech,“ reagoval Bláha.

Pro sjednocující příspěvkovou organizaci nad současnými nemocnicemi je lídr komunistů Stanislav Navrkal. „Nová organizace bude mít silnější pozici při vyjednávání se zdravotními pojišťovnami,“ řekl Navrkal. Jednička občanských demokratů Jiří Nantl ale upozornil, že se tímto krokem vedení vzdálí od míst, kde se poskytuje zdravotní péče.

Předvolební debata Deníku na jižní Moravě. Lídři a zástupci stran a hnutí kandidujících do krajského zastupitelstva se setkali na zámku v Mikulově, 24. září 2020.
Více peněz do motorek? Ne, shodli se volební lídři při debatě Deníku Rovnost