Tehdejší návštěvu královny Alžběty v Brně stále vnímá jako nezapomenutelné setkání s osobností světového významu. „To se z paměti vymazat nedá. Zároveň to beru jako obrovskou poctu. Hlavně pro město Brno,“ vypráví.

Při osobním setkání na banketu v Besedním domě ho překvapil její velmi milý a příjemný přístup. Přestože byla královna stále v obklopení svého doprovodu. „V její blízkosti jsem se cítil příjemně. I když bylo vidět, jak to má těžké a prakticky je pořád pod dohledem. Bez soukromí a volného času pro sebe. Působila na mne ale velmi mile a skromně. Připomínala mi v tu chvíli moji babičku. Účesem, nehty a klidem, který z ní vyzařoval,“ pokračuje ve vzpomínkách Řičánek.

Návštěva královny Alžběty II. v Brně v roce 1996.
Vzpomínka na návštěvu Alžběty II. v Brně: vítaly ji davy, chutnaly jí koláčky

Občerstvení a servis se zaměstnanci hotelu, úředníky, britským velvyslanectvím v Praze a také přímo s Buckinghamským palácem ladili několik týdnů předem. „Všechno nakonec dobře dopadlo a královna byla s naším servisem spokojená. Pamatuji si na chvíli před hlavním banketem, kdy pro královnu byla připravena soukromá místnost. Tam si s gardedámou čtvrthodinky, dvacet minut odpočinuly. Dostali jsme pokyn, že tam můžeme donést i sklenku ginu, tonik a ovoce,“ dodává muž, který v brněnském hotelu International pracuje několik desítek let.

Před časem byl také u toho, když se chystal raut při návštěvě papeže Benedikta XVI. v Brně. „V hotelu International bydlela také Madeleine Albrightová, Milan Kundera, zpěvačka Zaz nebo herec Pierre Richard. Nocovali tu i slavní jezdci formule jedna David Coulthard a Michael Schumacher. Ale setkání s královou Alžbětou II. z mého pohledu zatím nic nepřebilo,“ má jasno Řičánek.