Běžně mohli lidé do sbírky přispět během návštěvy koncertů, které spolek v kostele pořádá. V loňském roce ale museli řadu akcí zrušit. „Chtěli jsme sbírku prezentovat na tradičních Královopolských Erbovních slavnostech, ty se ale bohužel neuskutečnily. V listopadu jsme alespoň zorganizovali online steamovaný koncert, který zaštítila brněnská primátorka Markéta Vaňková,“ řekl za spolek dirigent chrámového sboru kostela a varhaník Jan Hanáček.

Starosta Brna-středu Vojtěch Mencl.
Investice roku? Obří oprava Moravského náměstí, říká starosta Brna-středu Mencl

Dobrovolné vstupné na koncerty tvoří ale jen menší část příjmů do sbírky. Přímo na účet spolku přispívají místní firmy. „V současné době má ale řada z nich finanční problémy a přispívat nemohou. I proto se snažíme oslovovat i další možné dárce,“ doplnil Hanáček.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

Na možnost navštívit varhanní koncert se těší Brňanka Ludmila Novotná. „V kostele je vždy taková zvláštní atmosféra, když se prostor zaplní hudbou. Až budou v Královopolském kostele varhany nové, ráda bych si je přišla poslechnout,“ řekla.