Právě dvanáct let práce na vysokém postu je příčinou Krausova odstoupení z funkce. Ve fakultní nemocnici skončí k 30. listopadu. „Chci se teď více věnovat rodině. Myslím, že je nejvyšší čas, aby se do čela nemocnice dostala čerstvá krev,“ uvedl Kraus.

V příštím roce se Kraus pustí do boje o křeslo senátora. „Kandidaturu jsem již potvrdil. Rezignaci jsem podal částečně také proto, abych nebyl nařčen z toho, že funkci ředitele nějak zneužívám k předvolebním bojům,“ dodal. Kandidovat bude za ODS, které je už nyní členem.

Jeho rezignaci již přijal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. „Poděkoval jsem mu za dvanáct let práce, kterou v nemocnici odvedl, a popřál mnoho štěstí v osobním životě i dalších pracovních výzvách,“ okomentoval Vojtěch.

Rezignace ředitelů nemocnic v Brně
- Marek Radimský: vedl Psychiatrickou nemocnici Brno 12 let, rezignoval v únoru
- Roman Kraus: vedl Fakultní nemocnici Brno 12 let, rezignoval v říjnu
- Antonín Vodák: vedl Vojenskou nemocnici Brno 12 let, rezignoval v říjnu
- Josef Drbal: vedl Nemocnici Milosrdných bratří 8 let, rezignoval v srpnu
- Martin Pavlík: vedl Fakultní nemocnici u svaté Anny 5 let, rezignoval v dubnu
- Jan Žaloudík: vedl Masarykův onkologický ústav 5 let, rezignoval v dubnu

Do doby, než výběrové řízení na pozici ředitele skončí, povede zdravotnické zařízení současná náměstkyně pro organizační, právní věci a personalistiku Alena Tobiášová.

Na svou funkci ředitele nemocnice po dvanácti letech rezignoval také vůdce Vojenské nemocnice Brno Antonín Vodák. „Rezignace ředitele Vodáka je jeho osobním rozhodnutím které plně respektujeme. V úterý jsme vyhlásili na pozici ředitele nemocnice výběrové řízení, kdy přesně bude znám nový ředitel, zatím nemůžeme určit,“ sdělil za Ministerstvo obrany Marek Vala.

Na pozici, kterou doposud Vodák zastával, může nastoupit voják hodnosti plukovníka. Dalšími podmínkami pro úspěch ve výběrovém řízení je bezpečnostní prověrka na stupeň Tajné, lékařské vzdělání či znalost anglického jazyka.

Se změnami ve vedení se vypořádávají také v Nemocnici Milosrdných bratří, kde v březnu rezignoval ředitel Josef Drbal. Brněnští radní ve středu do čela instituce jmenovali Pavla Pillera. „Mým cílem je zlepšit péči o pacienty. Chci, aby naše zařízení těm, které trápí zdravotní problémy, doporučovali známí i ošetřující lékaři,“ řekl Piller po svém jmenování.

V letošním roce se vedení brněnských nemocnic vzdalo již šest osobností. Rezignovali také ředitelé Psychiatrické nemocnice Brno, Fakultní nemocnice u Svaté Anny nebo Masarykova onkologického ústavu.