Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně je aktuálně hospitalizováno jednaosmdesát pacientů s Covid-19. „Jejich počet se zase začíná zvyšovat. Včera k nám navíc dorazil další pacient z Královehradeckého kraje v těžkém stavu. V tuto chvíli už ale nejsme schopni přijímat další pacienty z jiných krajů. Jsme na hranici kapacity jipových lůžek. Zbývají nám tři,“ uvedla mluvčí zařízení Dana Lipovská.

Žádné plýtvání. Brněnské centrum AZ FITNESS je zavřené přes čtyři měsíce. Šance na otevření v únoru pohasla. Zástupci předali v úterý dar sestrám na ambulanci IHOK v bohunické nemocnici. Nutriční doplňky a nápoje, kterým za pár týdnů skončí trvanlivost.
Darovali fitness výživu: naděje na otevření pohasly, zní z fitka v Brně

Obdobně je na tom i druhá brněnské fakultní nemocnic. Na tamních lůžkových odděleních leží 133 nakažených. Šestačtyřicet na jednotkách intenzivní péče. „Nárůst je v posledních dnech výrazný. Rovněž jsme přijali sedm dalších pacientů z Chebu. Z toho dva bylo okamžitě po příjezdu nutné intubovat na umělou plicní ventilaci. Jsme stále schopni přijímat pacienty z jiných krajů, ale jen na standardní lůžka. Jipky jsou na hranici,“ informovala mluvčí bohunické nemocnice Veronika Plachá.

V okresních nemocnicích je na jednotkách intenzivní péče je zatím místa dostatek. Optimismus tam však nevládne. „Situace může změnit z hodiny na hodinu. Čili že to zatím zvládáme říkám s velkou pokorou. Už jednou jsem říkala, že jsme na tom dobře a za tři dny bylo přeplněno,“ sdělila ředitelka blanenské nemocnice Vladimíra Danihelková.