Dav vyrazil z brněnského Malinovského náměstí na náměstí Svobody. Pochod byl klidný. Na náměstí pak vystoupilo pět řečníků, mezi nimi třeba advokátka Markéta Zerdaloglu, bývalá místopředsedkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová nebo senátor Tomáš Goláň. Podle odhadu brněnských strážníků na akci dorazilo kolem 250 lidí, organizátoři v průběhu pochodu mluvili ještě o vyšším čísle.

Řečníci mimo jiné přítomným poděkovali za občanský aktivismus, povzbudili je v dalším podporování demokracie a vyjádřili svůj názor na rozhodnutí městského státního zastupitelství v kauze Čapí hnízdo. „Myslím si, že by prospělo všem stranám, kdyby se kauza dostala před nezávislý soud a kdyby nebyla ukončena tímto nešťastným způsobem. Narušuje to důvěru ve státní zastupitelství, vyvstávají otázky o nezávislosti státních zástupců, a to není v pořádku," upozornila advokátka Markéta Zerdaloglu.

Brňané si zatančili společnou choreografií s hvězdami show České televize StarDance, tanečníky Alicí Stodůlkovou a Markem Dědíkem.
StarDance v Brně. Desítky lidí si zatančily se Stodůlkovou a Dědíkem

Eliška Wagnerová se ve svém projevu zaměřila na kritiku postoje prezidenta Miloše Zemana a jeho příslibu udělení abolice pro premiéra Babiše a stejně tak na možnost, že by rozhodnutí městského zastupitelství mohl změnit nejvyšší státní zástupce. „Na nejvyšším státním zástupci Pavlovi Zemanovi nyní spočívá velký tlak, jelikož jej vláda může odvolat," zmínila také. Zároveň dodala, že usnesení městského státního zastupitelství v kauze Čapí hnízdo usvědčuje českého premiéra z toho, že není eticky jednajícím člověkem.

V podobném duchu se vyjádřil také Ondřej Zeman ze spolku Společně Brno, který protestní shromáždění připravil. „Ukončení trestního stíhání premiéra z něj v žádném případě nedělá křišťálově čistého politika. Pomineme-li Čapí hnízdo, zbývá nám nekonečný konflikt zájmů, ovlivňování vlastních médií, zadlužování republiky, naprosto nekoncepční vláda podporovaná navíc komunistickou stranou, jeho členství v Státní bezpečnosti, porušování ústavy a takto bych mohl pokračovat dlouho," vyjádřil se Zeman.

V závěru akce si lidé společně zazpívali českou hymnu a skandováním se po vystoupení místopředsedy spolku Milion chvilek pro demokracii Benjamina Rolla vyjádřili, že šestnáctého listopadu se zúčastní demonstrace na pražské Letné.