Opak se však stal pravdou, podle dopravního podniku místo k přecházení kolejiště sloužit ani nemá.

Šťavnatá diskuze se v uplynulých dnech rozproudila na sociálních sítích, kam jeden z uživatelů přispěl právě fotkami zábradlí znemožňujícího přecházení přes vyasfaltovanou část kolejiště v brněnské zastávce Osová. Podle Dopravního podniku města Brna se však vůbec nejedná o místo k přecházení a úsek je nedaleko zastávky vybetonovaný pouze proto, že se v místě nachází výhybky. „Tato asfaltová plocha nikdy sloužit k přecházení neměla. Původně zde zábradlí nebylo, ale dodatečně si jeho instalaci z bezpečnostních důvodů vyžádal Drážní úřad,“ přiblížila ve středu mluvčí dopravního podniku Barbora Doležalová.

Přístřešek umístěný pod mostem je na brněnské Osové tramvajové zastávce ve směru do Starého Lískovce.
Bizarní zastávky v Brně: přibyla nová se střechou pod mostem, lidé o ní vtipkují

Na zajímavost Brněnský deník Rovnost upozornila jedna z tamních obyvatelek. „Ráda bych se podělila o podivnost vzniklou na tramvajové zastávce Starý Lískovec, Osová, kterou jako obyvatelka sídliště denně využívám. Marně přemýšlím zda zbylo zábradlí a bylo potřeba ho někam nainstalovat nebo jen někdo nepřemýšlel. Přelez, přeskoč, ale nepodlez,“ nechápala důvod umístění zábradlí na zastávce Brňanka Hana Rudkajová.

Situaci se posléze rozhodl řešit také lískovecký starosta Vladan Krásný. „Z běžného pohledu to nedává logiku. Pátral jsem a jedná se o nařízení Drážního úřadu. Požádal jsem dopravní podnik a investiční odbor brněnského magistrátu o možnost jednání s Drážním úřadem a přehodnocení jejich stanoviska,“ nastínil další postup Krásný.