Na finále obou mistrovství si brousí zuby hned dva české taneční páry. V latinskoamerických tancích jsou to Jonáš Tománek se Šárkou Kosmákovou, ve standardních pak David Odstrčil a Tara Bohak. V Brně se exkluzivně představí až osmdesát tanečních párů ze čtyř kontinentů a čtyřiceti světových zemí.

„Tanec je pro mě jako lego stavebnice. Stavím ji už jedenáct let. Mistrovství světa bude zrcadlením toho, co jsem doteď postavil,“ prozradil tanečník Jonáš Tománek.

Pokud by se jeden z párů do finále skutečně dostal, jednalo by se pro Česko o premiérový úspěch. „Jsme moc rádi, že bude Brno hostit další soutěž, které se zúčastníme. Brno Open je naše srdcová záležitost a moc si užíváme soutěž v domácím prostředí s neskutečným publikem,“ nechala se slyšet mistryně světa v tanečním sportu Tara Bohak.

Jonáš Tománek se Šárkou Kosmákovou.
Brno bude hostit mistrovství světa v tancích. Česká špička touží po finále

Galavečerem provede diváky tanečník Jan Onder s Kamilou Tománkovou. „Letošní ročník Brno Open přivítá mistrovství světa a Evropy v tanečním sportu. Je to vrchol naší dvacetileté práce a už se nemůžeme dočkat, až páry ukážou publiku své výkony,“ pochlubil se organizátor soutěže Jan Tománek.

Ambasadory události jsou mimo jiné bývalá olympijská medailistka v trojskoku Šárka Kašpárková nebo vítěz prvního ročníku televizního pořadu Stardance Roman Vojtek. „Jsem rád, že jako král tanečního parketu mohu být součástí tak významné akce. Několikrát jsem Brno Open zažil jako moderátor, proto mohu všechny pozvat na krásnou podívanou plnou tance a elegance,“ reagoval Vojtek.