Na dece se zmrzlinou v ruce a sluncem v zádech. Lidé už zase mohou trávit volné chvíle venku u vody. Své brány otevírají tři koupaliště v Brně. Meteorologové na víkend předpovídají teplé počasí.

Na plovárnu v Zábrdovicích v sobotu, při příležitosti startu sezony, pustí děti zdarma. „Na koupališti přibyla trampolína a stánek s točenou zmrzlinou. Novinkou je i možnost koupit celodenní a odpolední vstupenky online na portálu Brno ID,“ popsala mluvčí společnosti Starez-sport, která sportoviště spravuje, Michaela Radimská.

Kašna Parnas na brněnské Zelném trhu.
Muž se koupal nahý v kašně Parnas a popíjel. Kamarád slíbil, že ho odvede

Zdarma se v sobotu osvěží ve vodě všichni návštěvníci koupaliště Dobrák v Králově Poli. Poprvé v sobotu zájemci o koupání přijdou i do biotopu v Brně-jihu. „Speciální program nemáme. Budeme ho mít až za týden. Letos jsme zdražili asi o deset procent kvůli inflaci a vývoji ekonomiky,“ sdělil zástupce ředitele David Penč.

Brněnská koupaliště
- Koupaliště Zábrdovická: nově točená zmrzlina a trampolína
- Koupaliště Riviéra: další dvě pokladny a převlékací kabinky
- Koupaliště Dobrák: na dnešní zahájení vstup zdarma
- Biotop Brno-jih: letos asio deset procent zdražil

Meteorologové na víkend předpovídají teploty od třiadvaceti do devětadvaceti stupňů. „V sobotu bude většinu dne polojasno a lokálně přeháňky. V neděli čekáme jasno až polojasno,“ uvedla Tereza Uhlíková z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Letošní sezonu venkovního koupání už očekává Tomáš Sůsa. „Na Kraví horu chodím plavat i přes zimu. Ale už se těším, až půjdu i do venkovního bazénu. Mají tam levné pivo i lehátka,“ uvedl muž.

Koupaliště na Kraví hoře oslavilo letos patnáct let od velké rekonstrukce. Sezonu zahájilo již v květnu, stejně jako koupaliště Riviéra. K rychlejšímu odbavení lidí tam pomůžou nové zděné pokladny. Novinkou jsou i dvě další převlékací kabinky.

Vizualizaci chystaného přírodního koupaliště zveřejnili tento týden zástupci Rosic. Pojmenováno je Zátoka Rosice.
Nové přírodní koupaliště bude v provozu celý rok. Podívejte se, jak bude vypadat

Naopak v nedohlednu je zatím stavba nového aquaparku za Lužánkami, o kterém už Brněnský deník Rovnost informoval. „Úředníci na pozemky zapsali restituce. Nejprve se s nimi musíme vypořádat. Ale nejde odhadnout, kdy to bude,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.