Rušení termínů nezaznamenali. „Minulý víkend se uskutečnilo osm svateb, stejný počet je v plánu i na konci tohoto týdne. Měli jsme i několik mimořádných termínů. Zatím je množství svateb v normě, k žádnému hromadnému rušení zatím nedošlo,“ uvedla mluvčí brněnské městské části Královo Pole Olga Pelcová.

Pravidla pro pořádání obřadů během nouzového stavu upravili úředníci ministerstva vnitra. Od pondělí může být u obřadu maximálně třicet osob. Zároveň všichni svatebčané musí dodržovat povinnost nošení roušek. „Zástupce matriky svatebčany na všechna platná opatření včas upozorní,“ ujistila mluvčí městské části Brno-střed Kateřina Dobešová.

Policejní kontroly v rámci dodržování vládních opatření.
Lidé popíjeli, kde neměli, a vevnitř chodili bez roušek. Hříšníkům hrozí pokuty

Dopady ovšem pociťují firmy, které svatební oslavy organizují. „Na začátku roku řada snoubenců svatbu odložila právě na podzim. Změnu termínu už nechtějí a vezmou se i navzdory omezením. Najdou se ale i ti, kteří odložili obřad na neurčito,“ komentovala svatební koordinátorka Veronika Polehlová. Často spolupracuje s brněnským svatebním salonem, i tam podle ní zaznamenali snížení zájmu nevěst a kvůli uzavření salonu na jaře nemohli nabízet šaty právě pro podzimní termíny svateb.