Pozemky, které nyní patří společnosti Thermal Pasohlávky, prodají investorovi. Radní dříve přemýšleli i o společném podniku s čínskou společností Risesun. „Přímý prodej je administrativně i časově méně náročný. Investor musí garantovat, že postaví lázeňský resort v souladu s územním plánem,“ uvedl jihomoravský hejtman Bohumil Šimek.

Na záměru se shodli koaliční i opoziční zastupitelé. Pro návrh jich hlasovalo dvaapadesát. „Jsme rádi, že se projekt, který trvá už více než deset let, dostal do fáze, kdy máme co nabídnout případnému investorovi. Je to důležité pro cestovní ruch v kraji i pro oblast zdravotnictví. Důležité je, aby investor postavil, to co my chceme," sdělil komunista Stanislav Navrkal.

Již ve čtvrtek tuto variantu schválili zastupitelé Pasohlávek. Ty jsou druhým akcionářem společnosti Thermal Pasohlávky. „Potom, co jsme obdrželi projektový záměr, dospěli jsme k závěru, že založení společného podniku není cesta, kterou chceme. Proto jsme se shodli na prodeji,“ řekla starostka Pasohlávek Martina Dominová.