Noria měla do německého Rostocku odjíždět již v těchto dnech. „Německá strana nás ale poprosila o odklad a my jsme kolegům rádi vyhověli. Noria pojede až v polovině září," uvedl mluvčí brněnské zoo Michal Vaňáč.

S lední medvědicí se sice budou muset lidé brzy rozloučit, v zoo zato ale uvidí hned dva nové druhy zvířat. V expozici, kde dříve návštěvníci vídali kozorožce sibiřské, se usídlilo stádo tahrů himalájských. „Jsou to velmi zajímavá zvířata, jak zjevem, tak způsobem života. Dospělí samci mají obzvlášť dlouhou a hustou srst, kterou jsou na první pohled odlišitelní od samic," poznamenala kurátorka chovu savců Dorota Gremlicová.

Ve výběhu lidé uvidí celkem šest zvířat, čtyři samice pocházejí z Francie a dva samci ze slovenských Košic. „Nyní se celé stádo pohybuje společně a spolu také odpočívá. Tahři nejsou příliš plaší, a tak je někdy návštěvníci mohou vídat až u pletiva," uvedla Gremlicová.

Ilustrační foto.
Opravy kina Art potrvají déle. Až do prosince

Nové obyvatele má také Exotárium brněnské zoo. Ve speciálním teráriu se nově vyhřívají dvě egernie Stokesovy, které má brněnská zahrada jako jediná z českých zoo. „Na tomto druhu je řada zajímavostí. Jednou z nich je třeba obrana před predátory. Používají k ní trnitý ocas," popsal kurátor chovu plazů Petr Šrámek.

Egernie do Brna přivezli z Německa, tento druh ve volné přírodě žije v australském vnitrozemí. V teráriu návštěvníci egernie uvidí velmi dobře. „Velmi rády se totiž vyhřívají," poznamenal mluvčí Vaňáč.

Ilustrační fotografie.
Radní dali šanci družstvu. Pomůže mladým s bydlením