Noria měla do německého Rostocku odjíždět již v těchto dnech. „Německá strana nás ale poprosila o odklad a my jsme kolegům rádi vyhověli. Noria pojede až v polovině září," uvedl mluvčí brněnské zoo Michal Vaňáč.

S lední medvědicí se sice budou muset lidé brzy rozloučit, v zoo zato ale uvidí hned dva nové druhy zvířat. V expozici, kde dříve návštěvníci vídali kozorožce sibiřské, se usídlilo stádo tahrů himalájských. „Jsou to velmi zajímavá zvířata, jak zjevem, tak způsobem života. Dospělí samci mají obzvlášť dlouhou a hustou srst, kterou jsou na první pohled odlišitelní od samic," poznamenala kurátorka chovu savců Dorota Gremlicová.

Ve výběhu lidé uvidí celkem šest zvířat, čtyři samice pocházejí z Francie a dva samci ze slovenských Košic. „Nyní se celé stádo pohybuje společně a spolu také odpočívá. Tahři nejsou příliš plaší, a tak je někdy návštěvníci mohou vídat až u pletiva," uvedla Gremlicová.

Nové obyvatele má také Exotárium brněnské zoo. Ve speciálním teráriu se nově vyhřívají dvě egernie Stokesovy, které má brněnská zahrada jako jediná z českých zoo. „Na tomto druhu je řada zajímavostí. Jednou z nich je třeba obrana před predátory. Používají k ní trnitý ocas," popsal kurátor chovu plazů Petr Šrámek.

Egernie do Brna přivezli z Německa, tento druh ve volné přírodě žije v australském vnitrozemí. V teráriu návštěvníci egernie uvidí velmi dobře. „Velmi rády se totiž vyhřívají," poznamenal mluvčí Vaňáč.