Společnost Brno new station development, která má nádražní budovu dlouhodobě pronajatou od Českých drah, na úpravách úzce spolupracuje s Národním památkovým ústavem a odborem památkové péče brněnského magistrátu.

Investor postupně zprovozňuje komerční prostory se službami pro cestující. „Stavební práce zahrnují i znovuoživení a zkulturnění společných prostor příjezdové haly. Stavební práce v pravém křídle výpravní budovy jsou stejně jako v minulosti za plného provozu s maximálním ohledem na bezpečnost a komfort cestujících, kteří nádražím prochází," ujistila zástupkyně výkonného ředitele Brno new station development Romana Stavinohová.

Automat na Přemyslově náměstí v městské části Brno-Slatina.
Produkty HHC si už lidé nekoupí v brněnské Slatině, automat na náměstí musí pryč

Úprav se dočkaly i obchody z Nádražní ulice. „Opětovně zahájila provoz lékárna Dr. Max, nově jednotka Relay a knihy Apokryf se vstupem z příjezdové haly výpravní budovy," zmínila zástupkyně investora.

Termín dokončení podle není nelze přesně specifikovat. „V březnu předpokládáme vydání rozhodnutí o povolení předčasného užívání společných prostor," řekla Stavinohová. Dokončení jednotek nebo jednotlivých součástí provozních prostor závisí na obchodním jednání s budoucími uživateli.

Brněnská Nádražní ulice zůstane od 15. února uzavřená.
Nádražní ulici v Brně čeká uzavírka silnice i chodníků. Potrvá tři a půl měsíce

Některým cestujícím vadí, že po předchozí rekonstrukci zmizela místa k sezení z hlavní nádražní haly. „Chybí mi tady čekárny, člověk tu nemá moc míst, kam by si mohl sednout,“ postěžoval si třeba Jiří Oblouk.

Lavičky přibyly v minulých letech v levém křídle budovy, které prošlo rekonstrukcí. „Výpravní budova je co do počtu míst k sezení kapacitně naplněna. V levém křídle byla změněna pozice laviček pro sezení do prostor takzvané Malé secese, které se po několika měsíčním vyhodnocení užívání jeví jako dobré řešení oproti původní variantě. V pravém křídle výpravní budovy nejsou další místa k sezení plánována, tyto jsou ve výpravní budově stanoveny v souladu s veškerými normami, předpisy a jejich počet byl schválen Drážním úřadem," sdělila Stavinohová.

Po zimní přestávce se bude vracet pravidelná linka do italského Bergama provozovaná leteckou společností Ryanair.
Letiště Brno má za sebou rekordní rok. Lákal Londýn. Letos chystá nové destinace

V pravé části výpravní budovy se nachází také speciální čekárna Českých drah a speciální čekárna RegioJetu. Jsou v neustálém provozu i po dobu rekonstrukce.