S tím, že je dům lepší prodat, než jej nákladně rekonstruovat, souhlasí i primátorčin náměstek pro bydlení Oliver Pospíšil. „Přestavba domu na byty pro sociální potřeby by byla kvůli památkové ochraně velmi nákladná,“ uvedl.

O osud budovy mají obavy někteří opoziční zastupitelé Brna-středu. „Soukromý vlastník může nechat dům spadnout, aby už neměl status památky, a mohl s ním nakládat,“ upozornila za opozici Jasna Flamiková.

Někdejší sídlo Okresního výboru Komunistické strany, v současnosti sídlo ombudsmanky. Ilustrační foto.
Bezpráví nahradil ochránce práv. Komunisté řídili Brno ze sídla ombudsmanky

Zastupitelé Brna-středu na jednání rozhodli také o sousedním domě na ulici Milady Horákové. Ten je také v chátrajícím stavu, ale nemá památkovou ochranu. Politici schválili usnesení, že se o budovu již nebude starat radnice Brna-středu a že souhlasí s jejím prodejem.

Obě budovy na ulici Milady Horákové jsou majetkem města Brna, dosud je ale udržovala radnice Brna-střed. O jejich další budoucnosti rozhodnou magistrátní zastupitelé.

Z bytu na brněnské Lesné ukradl neznámý pachatel příruční trezor a další cennosti. Policisté žádají o pomoc se zjištěním totožnosti možného svědka (na snímku).
Lup za tři čtvrtě milionu: po hromosvodu vyšplhal do bytu a ukradl naditý trezor