Nově vznikly v prostoru pro trávení volného času dvě zóny, pojmenované po lesních zvířatech. Mraveniště je zóna pro nejmenší děti, kde návštěvníci najdou houpačky s dětskou sedačkou, herní sestavu s věží a skluzavkou či lesní dendrofon. „Je to tady pěkné, určitě je fajn, že je tu něco pro malé děti. Hodně se jim líbí nová trampolína,” pochvalovala si na místě mladá maminka z Vinohrad.

Právě prostor pro nejmenší podle navrhovatelky projektu Aleny Jelínkové v lesním hřišti v Akátkách nejvíce chyběl. „Chodila jsem tady často s dcerami, když měly necelé dva roky. Bylo tady pro ně jen pískoviště a houpačka,” popsala.

Nová radost pro malé i velké. Na Borodinově v Brně otevřeli nové hřiště
Nová radost pro malé i velké. Na Borodinově v Brně otevřeli nové hřiště

Obohatil se i prostor pro větší děti. Vznikla zde Veverčí lanová stezka s postupným stoupáním, se skluzavkou a stromovým domkem.

Projekt na rozšíření lesního hřiště v Akátkách za čtyři a půl milionů korun uspěl v participativním rozpočtu před dvěma lety. Po vyřízení administrativních záležitostí začali dělníci na hřišti pracovat v březnu letošního roku.

Nový komplex atrakcí Tutti Frutti si užívají malí návštěvníci v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách.
Aqualand Moravia v Pasohlávkách navštíví 800 tisíc lidí ročně, chystá novinky

Hřiště v Akátkách slouží od roku 2018, kdy pracovníci obnovovali celý lesopark, včetně stezek či venkovní posilovny. Nové herní prvky jsou v provozu od pátku.