„Otevření nových linek je závislé na poptávce lidí. Věříme, že nová trasa z Brna do Berlína bude fungovat,“ uvedl mluvčí dopravce Denis Barabas.

Cesta potrvá hodinu a deset minut. Cena za jednosměrnou letenku začíná na 129 korunách. Cestující si ji mohou koupit pouze na webu Ryanair.com.

Brno - Berlín
od kdy začne linka létat: od úterý

jak časté lety budou: dvakrát týdně

kolik bude stát letenka: od 129 korun v jednou směru

jak dlouho let potrvá: asi hodinu a deset minut

očekávaný počet cestujících: zhruba 25 tisíc pasažérů za rok

Do hlavního města Německa budou letadla z letiště v brněnských Tuřanech pravidelně létat vůbec poprvé. „Podle informací od vedoucího přepravního provozu očekáváme zhruba pětadvacet tisíc cestujících za rok, kteří přiletí i odletí,“ vyčíslila mluvčí brněnského letiště Kateřina Pichalová.

Jihomoravský kraj provoz nové letecké linky dotovat nebude. Hejtman Bohumil Šimek je s jejím startem spokojený. „Jednáme o dalších linkách pro jižní Moravu. V dubnu se budeme bavit s dopravci na veletrhu v německém Hannoveru,“ řekl bez dalších podrobností.

Představitelé kraje nyní hledají nového dopravce, který zajistí pravidelnou linku z Brna do Mnichova. „Zatím se nám nedaří nikoho najít, ale zájemci se mohou hlásit do poloviny května,“ sdělil Šimek.

Firma BMI regional, která linku dříve zajišťovala, v únoru zkrachovala. Krajští radní proto vyhlásili nové výběrové řízení. Letadla do Mnichova létala od roku 2015.