Největší brněnské volnočasové středisko Lužánky pro rok 2020 nabízí přes 200 příměstských a pobytových táborů. „Obecně je o tábory o letních prázdninách velký zájem, tento rok se však kapacita naplňuje ještě rychleji. Potvrzuje se trend posledních let, a to velká obliba příměstských táborů. Přihlašování jsme spustili v lednu a ještě ten den byly nejoblíbenější tábory plně obsazené,“ poznamenala mluvčí střediska Kristýna Kolibová.

Lidé ale nemusejí zoufat, výběr je stále široký. „Ze 184 příměstských táborů jsou volná místa na dvaasedmdesáti, z 38 pobytových táborů se zájemci ještě dostanou na šestadvacet,“ ujistila Kolibová. Rodiče dětem mohou vybrat třeba divadelní, historický, výtvarný nebo sportovní tábor.

Jen se zaprášilo také po táborech pořádaných společností AkceZnojmo. „Termíny už máme skoro naplněné, dohromady na všech zbývá kolem pětadvaceti míst. Zájem je obrovský, lidé už naše tábory znají, navíc jsou poměrně netradiční,“ zmínila provozovatelka společnosti Marcela Jelínková. V nabídce jsou adrenalinové paintballový a airsoftový tábor, netradiční bubnovací, letošní novinkou je dívčí tábor.

Letní vyžití pro své ratolesti už si začali zajišťovat také rodiče v Břeclavi. Tamní středisko volného času Duhovka pro letošek vypsalo třináct příměstských a a sedm pobytových táborů. „Hodně rychle se zaplňuje největší pobytový tábor Shrek, jinak obecně je v posledních letech větší zájem o příměstské akce. Na nejpopulárnější tábory je ideální hlásit se už teď,“ uvedl pedagog volného času střediska František Verbík.

Ceny příměstských akcí v kraji se pohybují od jednoho do tří tisíc, za pobytové rodiče zaplatí mezi dva a půl a pěti tisíci.