Návštěvnicky úspěšnější byl letos červenec a i zde zřejmě zasáhly důsledky pandemie koronaviru. „Letošní červenec byl zatím nejlepší od roku 1997, kdy vedeme elektronickou evidenci. Do zoo dorazilo celkem 71 075 lidí, loni to bylo necelých devětačtyřicet tisíc návštěvníků. Jen pro zajímavost, druhý nejlepší červenec jsme zaznamenali v roce 2016, kdy jsme uvítali celkem 54 201 lidí. Nárůst je to tedy poměrně velký. Je daný především vhodným počasím a zřejmě i tím, že lidé více cestovali po atraktivních tuzemských turistických cílech. Rovněž srpen byl letos rekordní," shrnul mluvčí brněnské zoo Michal Vaňáč.

Ani úspěšné letní měsíce ale nepokryly ztráty, které způsobilo jarní, více než měsíční uzavření zoo kvůli vládním opatřením na zastavení šíření koronaviru. „Byl to velký výpadek. Na jaře běžně návštěvníci chodí do zoo v hojném počtu, je po zimě, rodí se mláďata, celá zoo se krásně zazelená a rozkvete. Kvůli uzavření zoo jsme o březen a duben prakticky přišli. Loni si za tyto dva měsíce našlo cestu do zoo téměř 72,5 tisíce lidí, letos jich bylo pouhých osm a půl tisíce," porovnal Vaňáč.

Podle aktuálně dostupných údajů se zoo na výnosech kvůli jarnímu výpadku pohybuje ve ztrátě 6,6 milionu korun. Přesnější údaje budou mít její zástupci k dispozici v polovině září. Přesto doufají, že návštěvníci dorazí v hojném počtu i na podzim. Třeba kvůli mláděti pandy červené, které představuje velký chovatelský úspěch. Sameček už je k vidění ve výběhu. „V září rovněž otevřeme zvětšený bazén u ledních medvědů a na podzim ještě i nové prostory a vyhlídku u stájí pro žirafy," pozval Vaňáč.

Návštěvnost brněnské zoo v číslech

Srpen a červenec 2020 - 132 tisíc návštěvníků, rekordní hodnota

- z toho červenec: 71 075 návštěvníků, rekordní hodnota

- srpen: cca 60 000 návštěvníků, rekordní hodnota

- porovnání s létem 2019: 104 tisíc návštěvníků

Období leden až srpen 2020 - zhruba 230 tisíc návštěvníků

- porovnání se stejným obdobím v roce 2019: 265,5 tisíce návštěvníků