MĚSTSKÝ ARCHITEKT. Koalice nadále počítá s Kanceláří architekta města Brna. „Bude zpracovávat nový územní plán. Post městského architekta je jeden z nejlepších projektů dosavadního vedení města,“ zhodnotil náměstek pro územní plánování Petr Hladík.

ROZLÉTAT? Další leteckou linku si město zaslouží. Ale určitě ne do Milána, tvrdí budoucí náměstek pro dopravu a investice Robert Kerndl. Souhlasí s ním i ředitel Institutu veřejné správy Filip Hrůza. „Lepší by bylo zaměřit se na dopravní uzly, jako je třeba Londýn. Kromě něj se nabízí také třeba Brusel nebo Paříž,“ komentoval. Před pár lety spuštěná letecká linka do Mnichova je podle něj zcela jiná kategorie. „Slouží úzké klientele, zaměřuje se především na manažery,“ upřesnil.

MOTO GP K BRNU PATŘÍ. I po letošním ročníku největšího motozávodu v Brně a České republice vůbec je jeho budoucnost nejistá. Konkrétní řešení zatím nenabízí ani nová koalice. „Výnosy ze závodu jdou především do státní kasy, takže i stát se k jeho placení musí nějak postavit. Že by mělo všechno platit jen Brno, si nedokážu představit,“ řekl Kerndl.

ZELEŇ PRO ČTVRTI. Nové vedení Brna plánuje sjednotit péči o zeleň v městských částech. „V minulosti se stávalo, že městská část nechala posekat trávu, jenže poté Brněnské komunikace pracovaly na silniční zeleni a zase se ve stejném místě prášilo. Je logické péči sjednotit,“ vysvětlil Hladík.

LEVNĚJŠÍ JÍZDNÉ. O dotovanou roční jízdenku na brněnskou hromadnou dopravu se lidé bát nemusí. „Nemáme ambici rušit něco, co funguje. Naopak chceme na projekt navázat. Myslíme si, že úlevy pro Brňany jsou dostatečné,“ popsal Kerndl.

SPOJENÍ FIREM. Na společném zastřešení devíti městských firem se zástupci dosavadního vedení města shodli už před rokem. Nad jeho pokračováním uvažuje i nově se formující koalice. „V koncernu je skutečně možné uspořit. Nemůžeme se na něj však dívat jen ekonomicky, důležitá je také veřejná kontrola,“ zmínil ekonom Hrůza.

HAZARD. O masivním povolení hazardu neuvažujeme, zní od zástupců nové koalice. S plošným zákazem hazardu však také nesouhlasí. „Náš politický klub byl pro živou hru. Pokud třeba návštěvníci hotelů chtějí hrát ruletu, nevidím důvod, proč jim to neumožnit,“ řekl Kerndl.