Pro zvětšení klikněteOchutnal jsem mořského ježka. Zakousla jsem se do pavouka. Podobné věty budou moct říct návštěvníci gastronomických festivalů, které se letos na jaře konají v Brně. Nají se na nich odvážlivci, zajímající se o extrémní kuchyni, milovníci ryb a burgerů, i děti.

Již za dva týdny si zájemci vychutnají gastronomickou cestu kolem světa. V Malé Americe se bude konat festival Ochutnej svět. „Na návštěvníky bude čekat čtyřicet zástupců autentické kuchyně z různých kontinentů. Lidé ochutnají africkou kuchyni, hmyz či mořské plody, třeba mořského ježka. Navíc se mohou těšit na kuchařskou show známé kuchařky Kamu,“ pozvala organizátorka Dana Drásalová.

Jarní gastronomické akce v Brně• Ochutnej svět – 28. a 29. dubna, Malá Amerika
• Extrem Food Festival – 12. května, SVČ Lužánky
• Lužánecký Guláš Fest – 12. května, areál tenisových kurtů v Lužánkách
• Burger Festival – 18.- 20. května, Vaňkovka
• Ochutnej Česko – 19. května, hrad Veveří
• Slavnosti moře – 23. a 24. června, Kraví hora


Na festivalu si přijdou na své i rodiny s dětmi. „Novinkou letošního ročníku je dětská zóna. Děti si společně s rodiči připraví svačinu nebo lehký salát,“ zmínila Drásalová.

Festival Ochutnej svět bude první vlaštovkou bohaté jarní sezony gastronomických festivalů v Brně. Hned druhou květnovou sobotu milovníky jídla čeká Extrem Food Festival, kde ochutnají třeba pavouky a štíra, či Lužánecký Guláš Fest, který zase potěší příznivce masových gulášů.

Víkend poté si zájemci užijí festival burgerů u Vaňkovky. „Burgery připraví pětadvacet restaurací. Letos bude na festivalu nově i Food Truck zóna. Food Trucky jsou v současnosti velmi populární, je to v podstatě prodej jídla ze speciálních aut,“ popsal mluvčí Burger Festivalu Bedřich Snášel.

O stejném víkendu jídlo zaplní i hrad Veveří, kde se koná oblíbená akce Ochutnej Česko.

I letos se bude konat také největší grilování ryb v Brně, Slavnosti moře na Kraví hoře. „Letos bude ještě širší nabídka, než v předchozích letech, a připravili jsme i dětskou zónu,“ zmínil zástupce pořádající společnosti Ocean48 Václav Baráček.