Vodítkem jsou hráčům pouze fotografie míst, které zveřejňují organizátoři na webových stránkách. „První čtveřici míst jsme hráčům ukázali minulý týden o půlnoci na pondělí, kdy hra začala, druhou etapu jsme spustili dnes a obdobně budeme postupovat až do 18. března. Hráči se z fotografií snaží poznat, kde v Brně se místo nachází a co nejdříve se tam dostat. Od rychlosti objevu se totiž odvíjí bodové hodnocení,“ vysvětlil v pondělí organizátor hry ze Sdružení přátel Jaroslava Foglara Jiří Kalina.


Někteří hráči vyráží do ulic hned několik minut po půlnoci. „Fotka vždy obsahuje šipku na přesné místo, kde se skrýš nachází, takže klíčové je hlavně dobře odvodit ulici či zákoutí. Skrýše budou přístupné po celou dobu hry, navíc vždy po týdnu ke každé čtveřici zveřejníme i nápovědu, aby měli větší šanci místa objevit i ti, kteří znají Brno méně dobře,“ dodal Kalina.

Pořádající Sdružení přátel Jaroslava Foglara hrou navazuje na úspěšné dva ročníky podobné hry Stínadla tudy, která se odehrála v brněnských ulicích na jaře 2016 a 2017.