Ta může být i dvacet tisíc korun. „Výhodou Brněnského vývaru je, že nejde o grantovou soutěž se zbytečnou administrací. Vše záleží na schopnostech autorů zaujmout," řekl jeden z organizátorů Martin Sedlák.

Publikum se bude také podílet na odměně pro vítěze. Ta se bude skládat z vybraného vstupného a příspěvků organizátorů, kteří přidají jednou tolik.

Návštěvníci za vstup na Brněnský vývar zaplatí necelých devadesát korun. „Při čekání na výsledek pohostíme diváky i autory projektů polévkou a večer zakončíme party s živou kapelou," dodal Sedlák. Očekává, že na akci přijde zhruba stovka lidí.

Zájemci mohou své projekty přihlašovat do 28. října. Zúčastnit se mohou skupiny studentů, zaběhnuté organizace i začínající firmy. „Neomezujeme ani témata projektů. Jedinou podmínkou je, že se musí týkat Brna," podotkl Sedlák. Soutěžní projekty pak vyberou organizátoři tak, aby byly tematicky odlišné.

Organizátoři se inspirovali zahraničním projektem Detroidsoup.com a hlavně Pražským vývarem. „Nechceme, aby schopní Brňané odcházeli za příležitostmi jinam," vysvětlila motivace organizátorů Kristýna Vobecká.

TOMÁŠ KÁRA