Do květnového výběrového řízení se přihlásili čtyři lidé, v den konkurzu se dva odhlásili. Vyhrála pedagožka Danuše Minsterová, současný ředitel gymnázia Radek Musil skončil druhý. Minsterovou nejmenování do funkce zaskočilo. „Konkurz byl podle mého názoru v souladu se zákonem. Rozhodnutí rady je netransparentní a netypické. Bez odůvodnění mne nejmenovala přesto, že splňuji požadavky. Myslím, že jsou za tím politické tlaky,“ uvedla.

Radní rozhodnutí nejmenovat Minsterovou zdůvodňují záměrem vybrat ředitele ze širšího okruhu uchazečů. „Chceme vybírat i z adeptů mimo současné zaměstnance školy,“ zdůvodnila radní Jana Pejchalová.
Na podporu Minsterové sepsali absolventi i studenti petici.

Jádro sporu
• Výběrové řízení na pozici ředitele Gymnázia Jana Blahoslava v Ivančicích Danuše Minsterová.

• Jihomoravští radní ji nevyjmenovali. Vyhlásili nové výběrové řízení.

Poslali ji radním i na ministerstvo školství. Zatím ji podepsalo kolem tisíc pět set lidí. „Rozhodnutí se negativně promítlo do života školy. Důkazem jsou stížnosti pedagogů i rodičů. Minsterová splňuje všechny požadavky a má podporu široké veřejnosti, pedagogů, rodičů,“ píší protestující v petici.

V pátek se na podporu Minsterové na škole konalo shromáždění Den pro demokracii. „Rozhodli jsme se klidně vyjádřit nesouhlas s tím, co se děje na krajském úřadě, který je zřizovatelem naší školy. Chceme, aby si tam uvědomili, že učitelka Minsterová má velkou podporu a chceme ji jako ředitelku,“ řekl student třetího ročníku Martin Oulehla.

Jihomoravští radní nyní vyhlásili další výběrové řízení. „Rozhodli se tak proto, že se v den prvního konkurzu se odhlásila polovina uchazečů. Přihlášky mohou uchazeči podávat do devátého července. Konkurzní řízení zahájíme co nejdříve, aby další školní rok zahájilo už nové vedení,“ řekla mluvčí kraje Monika Brindzáková.