Situace je ve všech spojích velmi podobná. Není si kam sednout, stojící cestující se na sebe musí mačkat, jsou z toho podráždění. Když ještě na zastávce Zimní stadion nastupuje matka s kočárkem, trolejbus už praská ve švech. Lidé se jí snaží udělat prostor, jeden z mladíků uhnout nestihne a kočárek mu najede na nohu. Matka se hned provinile omlouvá. „Nic se neděje, prostě je tu málo prostoru,“ reaguje chlapec a snaží se ještě více namáčknout na opěradlo.

Situace není lepší ani v tramvajích. Spoj číslo 9 přijíždí do zastávky Česká zcela plný. Jediné místo na sezení není volné, stojící lidé se snaží přidržovat blízkých madel. Snad na každé další zastávce přistupují důchodci, mladší cestující je hned pouštějí sednout. „Děkuju, děkuju, já už bych dlouho stát nevydržela,“ usmívá se babička a s radostí se sune k uvolněnému místu.

Městská hromadná doprava v Brně.
Další vlna kritiky MHD v Brně: přečtěte si, co cestujícím nejvíc vadí

Kromě přeplněných spojů vadí Brňanům i delší čekání na zastávkách. „Občas teď čekám na tramvaj i deset minut. Já vím, že to není nic extra, ale byla jsem zvyklá na jiný komfort. A pak ještě přijede tohle,“ říká pravidelná cestující Jitka Malínská a ukazuje na právě přijíždějící vůz, ve kterém se lidé mačkají na sebe.

Změny v jízdních řádech od pondělí:

Linka 1: ve špičce po pěti minutách, mimo ni interval šest až sedm minut

Linka 8: v upraveném režimu, ve špičce posílena ve společném úseku linkou 7 a 10

Některé vytížené tramvajové linky (například 9): zavedena větší vozidla

Některé linky, hlavně autobusové: stejný jízdní řád v pracovní dny i o prázdninách

Od pondělí už budou spoje jezdit podle upravených jízdních řádů platných pro pracovní dny. „Dojde k navýšení spojů na jednotlivých linkách. Část linek se vrátí k běžným jízdním řádům, u dalších se bude jednat o kompromis mezi běžným a prázdninovým jízdním řádem,“ vysvětluje mluvčí brněnského dopravního podniku Barbora Doležalová. Například tramvajová linka 1 tak pojede v jiných intervalech ve špičce a mimo ni. Na některé vytíženější trasy pak vyrazí větší vozidla.

Upravené jízdní řády budou i v příštích týdnech platit především kvůli ekonomickým faktorům. „Bohužel se potýkáme se stále vzrůstající cenou pohonných hmot a energií. Jen za leden jsme kvůli tomu měli ztrátu sedmadvacet milionů korun,“ sděluje Doležalová.

Jednou z variant, jak pokrýt ztrátu, by bylo navýšit ceny jízdného. O něm by rozhodovali představitelé města, v současné chvíli se však k podobnému kroku nechystají.

JAKUB TRUČKA