Po obsazení tiskáren okupačními vojáky nemohly redakce vydávat běžné noviny. Nahradila je takzvaná zvláštní vydání. „Celostátní noviny nevycházely vůbec, a proto musely krajské i regionální redakce šířit informace jinak. Tiskly je třeba v menších tiskárnách. Zvláštností výstavy jsou společná vydání všech brněnských redakcí,“ uvedla za pořadatele Radka Chlupová.

Noviny si prohlédl i František Prinz. „Myslím, že je zajímavé vidět, jak na okupaci média reagovala. Díky tomu si lépe představím historické události,“ uvedl.

Spokey Rainbow Run na brněnském výstavišti
Nebe zbarvil duhový běh. Pomoci chlapci se svalovou dystrofií přišly stovky lidí

Výstavu, která má název Zvláštní vydání. 50 let od okupace Československa 21. srpna 1968 v moravském tisku, doplní dvanáctého září komentovaná prohlídka. Provázet jí bude autor publikace, která se tématu věnovala. „Zájemcům řeknu více o tehdejších novinách a zodpovím jejich dotazy,“ řekl autor knihy Jaromír Kubíček.

Lidé si mohou historické noviny prohlédnout do pátého října.

Zamýšlená stavba jedenáctipatrové budovy na rohu Vídeňské ulice a Táborského nábřeží v Brně je některým lidem trnem v oku. V okolí parcely, kde má dům stát, se objevily výzvy k protestu proti podobě stavby.
Ten dům bude moc vysoký, stěžují si lidé. Sepsáním petice žádají změny