Závadné maso se dostalo do brněnské jídelny Kocourek a do občerstvení Řeznická bašta v Pohořelicích. Všechno zkonzumované maso mělo být kuchaři tepelně upravené. „Teplo bakterie salmonely zabije, takže neohrozí lidské zdraví,“ uvedl mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček a dodal, že oba příjemci už maso stáhli z prodeje a ve čtvrtek jej vraceli.

Husovický tunel v Brně.
Neprůjezdný Husovický tunel nebo most nad Žabovřeskou. Uzavírky sevřou Brno

Přesto podle veterinární správy v Pohořelicích prodali přes dvanáct kilogramů masa. Podle jedné ze zaměstnankyň však žádné poškozené maso neprodali. „Vrátili jsme šestačtyřicet kilo hovězího baleného masa. Nic jsme neprodali, na pultech k prodeji máme jen české maso,“ sdělila prodavačka, která si nepřála uvést své jméno.

Žena si postěžovala na špatný systém kontrol. „Ta kauza trvá už několik týdnů a maso se sem stejně dostalo. Nechápu, proč to veterináři kontrolovali až poté, co dodavatelé maso rozvezli. Teď nám to akorát dělá špatnou reklamu,“ komentovala situaci.

Libor Zábranský. Ilustrační foto.
Boss Zábranský chce rozjet hokejový projekt Dukla na Moravě. Hledá pro něj místo

V jídelně Kocourek odebrali 170 kilogramů masa, z toho podle inspekce spotřebovali přes devět kilo. "Maso nám přivezli v úterý a ještě v ten den nás kontaktovala Státní veterinární správa, že v dodávce byla nalezena salmonela. Žádné zkažené maso jsme nepřipravili a hostům nepředložili, protože hovězí bylo na jídelníčku až na další den. Ve středu přijela veterinární správa, maso označila a odvezla," uvedl majitel Kocourek.

MARTINA MORESOVÁ
ADAM KOŠIR