Oba otevřené areály využívají plastový povrch. „Můžeme tak otevřít za každého počasí. Je to ekologicky méně náročné, ale jízda není tak rychlá jako na ledě. Hokej tu hrát nejde, zato je plocha vhodná pro malé děti. Když spadnou, bolí to méně,“ řekla Eliška Masaříková za kluziště Milénova.

Plastové kluziště o víkendu přilákalo na Lesnou přes dvě stě bruslařů. „Je to jedna z našich nejvyšších návštěv. Nejspíš i kvůli tomu, že na normální led ještě lidé nemohou,“ zauvažovala.

Brusle letos určitě nazuje také student Tomáš Boraň. „Na led se chystám. Loni se mi líbilo třeba na Moravském náměstí. Je příjemnější jezdit po ledě než na umělém povrchu,“ uvedl.

Na pravý led si ovšem počká. Bruslák pod Joštem na Moravském náměstí dělníci zprovozní až na konci měsíce.

Kromě něj zástupci Brna-středu otevřou hned dvě kluziště na Kraví hoře. „Loni jsme tam z technických důvodů měli jen jedno. Teď víme, že zvládneme i tři. První bude pro hokejisty, druhé pro školáky a veřejnost. Chceme je otevřít v polovině prosince,“ přiblížila mluvčí městské části Kateřina Dobešová.

Ostatní areály lidé navštíví až v prosinci. „Rádi bychom začali sedmého, ale není to na nás. Pokud nemrzne, chladicí zařízení deset centimetrů ledu nevytvoří,“ zdůraznil ředitel líšeňského kluziště Petr Kopřiva.

Stejné datum si vybrali také provozovatelé v Černovicích. „Je příznivější počasí než loni, kdy jsme začínali později. Vnímáme velký zájem zvláště hokejistů. Loni se u nás bruslilo až do jedenácté večer,“ sdělil správce Pavel Ingr.

JAROSLAV GALBA