Pouze horká teče lidem z kohoutku už od pondělí. Okna se mění v bytech postupně. „Je to jako vtip. Lidé se nemají kde umýt, nebo jak uklízet,“ postěžoval si nájemník Lubomír Caha.

Místostarosta Rostislav Hakl se brání, že opravy nenaplánovali úmyslně na stejný termín. „Vodovod jsme chtěli udělat o prázdninách, kdy jsou lidé na dovolené, a okna stihnout do Vánoc. Nevěděli jsme ale, kdy se nám na ně podaří vysoutěžit dodavatele,“ řekl.

Místní si také stěžují, že v ulici je pouze jedna cisterna s pitnou vodou. „Jsou tady staří lidé nebo matky s dětmi, kteří musí daleko nosit kanystry s vodou, pokud bydlí na opačném konci ulice,“ konstatovala obyvatelka domu Květoslava Fridrichová.

Podle Luboše Žabenského z firmy VIP Plus, která vodovodní rozvody opravuje, měla být dodávka studené vody v pěti bytových domech obnovená už v úterý. „Je tam deset pracovníků. Dělají co mohou, aby to bylo co nejdřív,“ uvedl. Ve středu zaměstnanci informovali o tom, že během dne by minimálně v půlce domácností měla studená voda začít téct.