Podle Davida Pazdery z petičního výboru jsou mezi těmi, kteří se mají přistěhovat například na Dornych, problémoví lidé. „Podle dostupných informací dříve dlužili na nájmu,“ uvedl.

Ilustrační foto.
Kniha o víně boduje ve světě. Práci jihomoravských odborníků ocenili v Paříži

Protestující lidé dále tvrdí, že je o plánu přistěhovat k nim nové sousedy město neinformovalo. „O tom, že se do domů mají takzvaní nepřizpůsobiví nájemníci stěhovat, jsme se dozvěděli od zedníků. Se zástupci města jsme jednali, vědomě nám ale neříkali pravdu. Přitom už dva měsíce ví, že se tam nastěhují,“ řekl Pazdera.

138podpisů sesbíral petiční výbor proti přestěhování obyvatel z ubytoven.


Pazderova slova potvrzuje i jeden z nájemníků Petr Pospíšil. „Nikdo se mnou o tom nemluvil,“ svěřil se.

Město stávající nájemníky informovat nemusí. „Jsou to sociální byty, takže rozhodnutí je na zástupcích města. Oni vybírají, kdo se tam nastěhuje,“ zmínila Jana Prochásková z IQ Roma servis, organizace poskytující sociální služby.

Z Červeného kopce se lidé do městských bytů přestěhují čtvrtého září, z Železniční ulice sedmnáctého. „Lidé získají důstojné bydlení. Probíráme to i se současnými nájemníky domů. O žádné petici zatím nevím,“ tvrdí náměstek brněnského primátora Matěj Hollan.
Petici nájemníci plánují předložit na zářijovém zasedání zastupitelstva Brno-střed.

TEREZA KOŠŤÁLOVÁ

Dobové fotografie použité v aplikaci získal Vachůt ze soukromých sbírek, archivů Muzea města Brna a Moravského zemského muzea.
Okupaci v Brně mapuje aplikace s dobovými snímky. Připomíná i zastřelenou dívku