PROTANČÍ SE K REKORDU. I letos se tanečníci s hercem Ondřejem Sokolem pokusí překonat rekord. „V letošním roce se k němu přidá Andrea Verešová a Roman Šebrle,“ sdělila za pořadatele Dita Brančíková. V sobotu se ve tři hodiny v pavilonu A1 pokusí překonat počet 2052 účastníků, kteří se shromáždili minulý rok a tančili na společnou choreografii. Tanečníkům, kteří se chtějí zúčastnit některého z tanečních workshopů nebo soutěží, bude věnovaný celý pavilon E.

ADRENALIN A EXTRÉM. Lidé si podobně jako v populární japonském pořadu vyzkouší obratnost a sílu v Hero Factoru, který pořadatelé umístili do haly A2. Program v hale V podrobí zkoušce zase lezecké dovednosti na boulderingových stěnách. Návštěvníci se tam také projdou po barmském mostě nebo vyzkouší pád z výšky do obřího polštáře.

UTKAJÍ SE V SEDĚ. Na sto herních konzolí, počítačů a simulátorů včetně virtuální reality najdou herní nadšenci v pavilonu B. Odehraje se tam také soutěž o sto tisíc korun. „Celkově se ve všech hrách kvalifikovalo 196 hráčů, což spolu s trenéry jednotlivých týmů dělá přes dvě stě účastníků a vytváří nový rekord,“ uvedl Michal Nagy z PLAYzone.

ROZHÝBOU RODINY. Nespočet klasických sportů si děti s rodiči vyzkouší v hale G2, kde je program navržený speciálně pro rodiny. „Děti přiláká i dvacet metrů dlouhá nafukovací matrace, na které si vyzkouší salta a další cviky. Nafukovací bude také skoro třicetimetrová překážková dráha,“ řekla vedoucí oddělení sportu Jihomoravského kraje Kateřina Konečná.

Příchozí si tam zabruslí, vyzkouší rugby nebo judo a badminton. Lidé se nebudou hýbyt jen vevnitř. Součástí festivalu jsou také běhy. „Mám v plánu zkusit desetikilometrový závod. Před rokem a půl jsem se dal na běhání. Začalo to jako sázka s kamarádem u piva, pár kratších amatérských závodů už jsem se účastnil, ale desetikilomentrový poběžím poprvé,“ řekl Tomáš Urban.

OBHLÍDNOU KARAVANY. Nejnovější trendy obytných aut, karavanů i veškerého příslušenství pro cestování objeví návštěvníci už od čtvrtka v pavilonu F a P. „Veletrh Caravaning zaplní šestnáct tisíc metrů čtverečních,“ vyčíslil ředitel veletrhu Jan Kuběna. Součástí programu jsou také přednášky například Jakuba Moravce nebo testovací jízdy.

SETKÁNÍ S YOUTUBERY. Krátce před tanečním rekordem se v pavilonu A1 setkají fanoušci s oblíbenými celebritami z videí. V sobotu tam od půl desáté uvidí třeba Stejka, Pedra nebo Get the louk.

První návštěvníci se na výstaviště každý den podívají v devět hodin, program končí v šest hodin večer, v neděli už ve čtyři odpoledne. Vstupenky jsou v předprodeji na internetu za 180 korun, na místě za dvě stě.