Než se ale přítomní v maskách a krojích seskupí do požadovaného tvaru, trvá to. Bůh zábavy Bakchus a hlavní stárek se totiž rozhodli ukázat tomu druhému, kdo je lepší organizátor. Výsledkem je ale pouze chaos, až nakonec přece jen Bakchus zavelí k odchodu. „Nejprve půjdou děti, pak stárci. Za nimi se povezu já, za mnou maškary a jako poslední muzika," rozhoduje bůh zábavy, za kterého je už poněkolikáté převlečený Zbyněk Stejskal. Usedá do dřevěného valníku a dav se pomalu dává do pohybu. Jeho cílem je necelý kilometr vzdálené náměstí Karla IV.

Po cestě ale Bakchus cítí kručení v břiše, a proto si na pomoc volá dva pomocníky. „Mami, dívej, tamhle, před námi. Ty jsou obrovské, co to je za obludy," ptá se sedmiletá Eliška a tahá přitom za rukou svou matku. Prstem ukazuje na dvě téměř třímetrové postavy, jejichž výšku ještě umocňuje fakt, že stojí na vyvýšeném místě.

Smrťák a řezník

Smrťák a řezník mají na rozkaz boha zábavy zabít přítomná zvířata v průvodu a udělat z nich klobásy a pečínku. Sestupují do průvodu a už už se chystají zhostit svého úkolu. Osudy zvířat ale téměř na poslední chvíli zachraňuje drobounká hlavní stárka. „Bakchusi, podívej, co mám pro zahnání tvého hladu. Vezmi si raději buřty," nabízí v kroji oblečená Kristýna Kučerová, kterou není přes ruch úplně dobře slyšet. Kučerová je kromě hlavní stárky zároveň i jednou z pořadatelek Líšeňských ostatků.

Bůh zábavy s nabídkou bez velkého váhání milosrdně souhlasí a spokojeně se do jednoho z buřtů zakusuje. Zbytek buřtů si hází okolo krku, aby je měl neustále po ruce, když dostane hlad.

Poté se průvod za hudebního doprovodu odebírá na další část cesty. Nyní už mu dominují smrťák společně se řezníkem, jejich výška neuniká žádnému z přihlížejících. A je jisté, že jinak tomu nebude ani na otevřeném prostoru náměstí Karla IV., kam mají maškary namířeno k další části programu.

Ani tam ale jejich cesta neskončí, konečným cílem je zámeček Belcredi, kde se dospělí zabaví třeba u domácí zabíjačky a děti rozhodně zaujme dětské divadlo. Vrcholem ostatků nemůže být nic jiného než večerní veselice a tancovačka.