Začátek příštího roku už ale obyvatelé brněnské městské části Líšeň nebudou očekávat s obavami, aby množství sněhu neodtálo příliš rychle. „Pustili jsme se do rekonstrukce, protože při letních bouřkách pokaždé hrozilo, že se voda vylije z břehů a vytopí blízko stojící domy. Problémy způsobovalo i jarní tání,“ uvedl líšeňský místostarosta Vladimír Moravec.

Oprava dvou kilometrů koryta potoka takřka za sedmdesát milionů korun, kterou ze dvou třetin zaplatí ministerstvo zemědělství, podle plánů skončí ještě letos. „Do konce roku to zkolaudujeme. Jde o jednu z nejožehavějších věcí v naší městské části, tak bychom to měli brzo vyřešit,“ dodal Moravec.

Kromě koryta se nového kabátu dočkají i všechny mosty a lávky, které v rekonstruovaném úseku Líšeňský potok přetínají. Práce by ale mohl zbrzdit nedostatek peněz. „Máme obavy, že peníze nebudou stačit. Proto jsme požádali brněnský magistrát o půjčku, abychom měli jistotu,“ komentoval výsledky mimořádného zastupitelstva z minulého týdne místostarosta Zdeněk Vích.