Žije tady delfín, krokodýl i had, po kterém se dá klouzat do azurově modré vody. Přestože koupaliště v Krásného ulici v brněnském Juliánově dospělé asi moc nenadchne, ti menší se tu vydovádějí do sytosti. Zdejší pestrobarevný areál je poslední, který brněnský Deník Rovnost o prázdninách testoval.

Už z dálky juliánovské koupaliště láká lidi z okolí. Kousek od bazénů se totiž k nebi tyčí několik barevných lodních stožárů. „Je to posezení, které děláme k bufetu. Chtěli jsme, aby to mělo mořskou atmosféru, proto každá lavička vypadá jako malá loď. Otevřeme to ale až za rok,“ objasnila Andrea Wagnerová, která v městském areálu zastává funkci hlavní plavčice.

Dojem posezení v lodích umocňují i plachty, rybářské sítě a záchranné kruhy. Námořnické doplňky zdobí celé koupaliště. Když je horko, přijde si do Juliánova odpočinout asi čtyři sta lidí za den. „Většinou jsou to rodiny s malými dětmi. Bazény jsou totiž jen sto dvacet centimetrů hluboké, takže to tu děti mají rády,“ myslí si Wagnerová. A děti její slova potvrzují. „Máme tu spoustu skluzavek, chrliče a vířivku. Venku jsou houpačky a skluzavky. S kamarády si tu užijeme hodně legrace,“ říká s nadšením dvanáctiletý Jakub Padevěd.

Dětský křik se tu ale ozývá jen do půl sedmé večer. Pak bazény patří naopak těm nejstarším. „Do půl osmé večer tu mají vyhrazené plavání důchodci. Většinou toho využívají a máme plno,“ chlubí se Wagnerová. Kdo se chce osvěžit ještě později večer, má na juliánovském koupališti smůlu. „Chtěli jsme mít i večerní provoz, ale lidé z okolních domů si stěžovali na hluk,“ poznamenala Wagnerová.

Areál v Juliánově patří mezi ty menší a chybí v něm některé služby a vybavení. Například cyklisté v něm nenajdou úschovnu kol ani stojany. Mohou si ale kola vzít dovnitř. Stejně tak koupališti chybí skříňky na úschovu oblečení nebo cenností. „Budeme žádat město o nějaké peníze, abychom tu skříňky dodatečně zabudovali,“ slíbila Wagnerová.